Téma: Vlastná šablóna na výkres + kusovník - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

18. 10. 2014 v 14:08

Vlastná šablóna na výkres + kusovník #52414

Anonymní uživatel
Neaktivní
21 příspěvků

Ahoj rád by som si vytvoril vlastnú šablónu na výkres + titulný blok a taktiež kusovník. Neviete kde by som našiel nejaký návod ?? Ďakujem

Přílohy

19. 10. 2014 v 7:43

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55685

alda
Účastník
233 příspěvků

Obávám se, že kusovník do šablony vložit nejde, resp. nelze uložit výkres s kusovníkem jako šablonu. Už jsem se o to kdysi zajímal a nenašel jsem řešení. Ale je možné, že v novějších verzích (než 2010) to lze.

20. 10. 2014 v 8:17

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55686

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Potvrzuji obavu. Fak nejde uložit šablonu výkresu s kusovníkem, ani v novějších verzích (2014).
Zkoušel jsem to nějak prolomit, ale narazil jsem na 2 překážky:
1.) Kusovník potřebuje pro vložení do výkresu pohled modelu. Zkusil jsem si tam vložit fiktivní prázdnou sestavu s prázdným virtuálním dílem. Problém je v tom, že výkres s modelem nejde uložit jako šablona.

hláška
2.) Do šablony jde uložit pouze prázdný, nebo předurčený pohled. (http://help.solidworks.com/2012/czech/solidworks/sldworks/predefined_views.htm)
Tak jsem si říkal, že tudy by cestička vést mohla, ale nevede. Kusovník nejde připojit k předurčenému pohledu.
Takže jsme zas na začátku :-l

Přílohy

21. 10. 2014 v 12:43

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55687

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj všem, zas tak hrozné to být nemusí 🙂

U formátů listu můžeš nastavit kotvy pro tabulky – to znamená, že po vložení tabulky kusovníku klikneš na potvrzovací fajfku a tabulka se ti umístí přesně tam, kam sis předurčil.

Další věc, která tady nezazněla je ta, že si můžeš vytvořit šablonu pro samotnou tabulku kusovníku. Správně nastavená šablona tabulky, spolu se správně nastaveným formátem listu ti zaručí téměř to samé, co požaduješ.

Kdybys potřeboval vysvětlit cokoliv o čem tady padla řeč, ozvi se!
Mějte se 🙂

22. 10. 2014 v 3:04

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55688

Anonymní uživatel
Neaktivní
21 příspěvků

Pepe presne toto som mal na mysli. Presne takto to potrebujem. Teraz mi ide hlavne o ten navod ako vytvorit sablonu na výkres.

22. 10. 2014 v 6:24

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55689

Chipke
Člen
13 příspěvků

No vlastní šablonu je nejlepší udělat tak, že si otevřeš nějakou „jejich“ originální, na ní si dokreslíš co potřebuješ ( rámečky, popisky, razítko, logo firmy ) a když to takto budeš mít, tak dáš jen Uložit jako…. a vybereš v nabídce ne výkres, ale šablona výkresu. Hned na to ještě uložíš i šablonu formátu listu a mělo by to být hotovo. Já jsem si takhle dělal předlohy na A4 a A3 výkresy a ještě jsem to dělil na A4 díl / sestava a A3 díl / sestava. Samozřejmě musíš mít uloženo tam, kam máš nastaveny cesty pro hledání dokumentů, aby jsi takto vytvořenou předlohu našel.

23. 10. 2014 v 15:12

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55690

Anonymní uživatel
Neaktivní
21 příspěvků

Chipke diik za vysvetlenie skúsim a dám vediet ako som dopadol….. A vysvetli mi este ako si to mal nastavene na diel a zostavu?

23. 10. 2014 v 15:50

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55691

Chipke
Člen
13 příspěvků

Razítko a základní údaje v něm mám stejně na všech šablonách, jak pro díl, tak pro sestavu. Akorát u dílu je ještě jedna řádka „navíc“ kde mám rozměry materiálu, normu, atesty a podobný blbosti. Na sestavě toto není a jen tam je nadefinovaná kotva pro kusovník, protože v sestavě je většinou kusovník. A to co má být v kusovníku to si zase nadefinuješ v šabloně kusovníku ( v podstatě to co je v tom řádku navíc v dílu + číslo výkresu od dílu ).

A pokud ti jde o to, jak udělat, aby se ti nějaké informace z dílu/sestavy kopírovaly do výkresu, tak to je taky poměrně v pohodě. V dílu si dáš Soubor-Vlastnosti, záložka Závislé na konfiguraci a tam si dodáš popisky a hodnotu k nim. Potom ve výkrese vezmeš textový popisek, umístíš ho kam potřebuješ a spojíš ho s Vlastností z dílu ( v tuto chvíli si tam musíš samozřejmě nějaký díl vlkožit, aby tam ta Vlastnos byla aktivní ). No a takto si nadefinuješ co potřebuješ.

Takže třeba já mám v dílu ve Vlastnostech – Název, Číslo výkresu, Kreslil, Schválil, Hmotnost. No a to se mi přepisuje na výkres a potom na výkresu mám další Vlastnosti ( pro výkres ), kde mám datumy, změny a tak. Ale samozřejmě jde to tam psát i ručně přímo do výkresu.

24. 10. 2014 v 9:35

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55692

Anonymní uživatel
Neaktivní
21 příspěvků

Super vedieť presne takto som si to predstavoval takže fajn Ďakujem a kde ešte pridám kotvu na kusovník ? …. a dá sa spraviť aj samostatne šablóna na kusovník ?

24. 10. 2014 v 11:37

Re:Re: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #55693

Chipke
Člen
13 příspěvků

Šablonu kusovníku si vem tu jejich, kolonky si předělej jak potřebuješ a potom klidneš na takto vytvořenou tabulku a dáš Uložit jako a nazveš si to svůj kusovník. A potom jen při vkládání novýho kusovníku zadáš tuhle svou šablonu a bude to. Jinak je to v podstatě excelovská tabulka. A kotvu dáš nějakej bod, kam to chceš umístit a to označíš a tam klidneš tuším na Přidat kotvu kusovníku, nebo tak nějak. Přesně si to už nepamatuju, dělal jsem to víc jak púřed 7-mi roky. Jo to bylo ještě v době, kdy SW fungoval a ne jako nyní, kdy to je k zlosti.

13. 7. 2016 v 12:22

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65482

freetall
Účastník
24 příspěvků

Tak pánové rád bych se ještě zeptal… Zkusím popsat situaci.

název souboru sestavy: 000 sestava, název dílu v popisovém poli: sestava, číslo dílu v PP: 000
názvy souborů dílů v sestavě:  001 díl1 (000=číslo dílu v PP a díl1=název dílu v PP) , 002 díl2 , 003 díl3, … atd
takhle to mám nastavené – popisové pole vypisuju ručně přes vlastnosti.

Potřeboval bych nastavit v kusovníku odkazy na název dílu a číslo dílu tak abych měl sloupce:
číslo dílu -> 001, 002, 003, … atd
název dílu -> díl1, díl2, díl3, … atd
Prostě aby to načetlo hodnoty, které vyplním do PP každého dílu pomocí vlastností.
Když to zkouším přes odkazy (tak jak vyplňování PP), tak mi to nechce najít odkaz na vlastnosti daného dílu, přestože program ví o jaký díl se jedná. Vidí to pouze vlastnosti sestavy a výkresu sestavy, který zrovna dělám.
Máte někdo nápad, jak by se to dalo udělat?

13. 7. 2016 v 13:42

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65483

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Myslím si, že vlastnosti z výkresu do dílu nedostaneš.

Já to mám nastavené tak, že všechny potřebné vlastnosti, které potřebuji v razítku výkresu a v kusovníku vyplňuji do uživatelských vlastností dílu (ne výkresu!). Ty se pak dají načíst do kusovníku v sestavě, i do razítka výkresu dílu.

28. 7. 2016 v 9:40

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65552

freetall
Účastník
24 příspěvků

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Děkuji za radu s vyplňováním vlastností do dílu.
Trochu jsem s tím sice bojoval, ale pak mi došlo, že když chci do kusovníku vložit vlastnosti dílu tak nestačí umístit na výkres pouze sestavu, ale musím tam umístit ten díl! 😀

28. 7. 2016 v 11:17

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65553

freetall
Účastník
24 příspěvků

Tak něco je špatně….
Vložím díl na výkres a pak vložím kusovník. V kusovníku nastavím požadované vlastnosti (název dílu a číslo dílu), dám uložit jako šablonu kusovníku.
Následně tedy vložím nově vytvořený kusovník do výkresu a vlastnosti, které jsem tam nadefinoval jsou pryč – vrátila se tam původní přednastavená vlastnost (název souboru).
Kde dělám chybu? :/

29. 7. 2016 v 7:49

Odpověď na: Vlastná šablóna na výkres + kusovník #65557

pepe
Účastník
682 příspěvků

děláš to podle tvojí uložené šablony? Vybírá se v horní části manažera vlastností při tvorbě tabulky kusovníku..

Odpověď na téma

Reklama

Reklama