Téma: Vlastnosti souboru z hlavní sestavy do výkresu dílu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

18. 12. 2015 v 7:24

Vlastnosti souboru z hlavní sestavy do výkresu dílu #62228

Gerix
Účastník
9 příspěvků

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zdali není v SW možnost načítat vlastnosti dílu z hlavní sestavy přímo do výkresu dílu – např.:

Mám sestavu s několika podsestavami a několika díly. V hlavní sestavě bych vyplnil název projektu, číslo projektu a když bych chtěl udělat výkres, tak by se mi tam „název projektu“ a „číslo projektu“ vložilo automaticky z hlavní sestavy.

Aktuálně to mám z dílu ze kterého vytvářím výkres – $PRP:“nazev_projektu“ – to ale musím mít u každého dílu vyplněno.

Samozřejmě by šla u každého projektu změnit šablona výkresu – to bych ale musel měnit (A2, A3, A4)

Děkuji za odpověď.

Přílohy

21. 12. 2015 v 10:52

Odpověď na: Vlastnosti souboru z hlavní sestavy do výkresu dílu #62233

Frenk
Účastník
27 příspěvků

Jak kopírovat vlastnosti do dílů ze sestavy nevím, ale vím jak zapsat vlastnosti do všech dílů v sestavě najednou, aby se to nemuselo u každého dílu vypisovat zvlášť. Stačí vytvořit šablonu pro díl v Tvůrci záložky vlastností. Pak se dají vlastnosti zapsat do všech označených dílů v sestavě najednou.

vlastnosti

22. 12. 2015 v 14:38

Odpověď na: Vlastnosti souboru z hlavní sestavy do výkresu dílu #62234

pepe
Účastník
682 příspěvků

To co chceš dělat asi z principu nejde… A kdyby ano, složitě by se to ovládalo, nebo by to zbytečně kladlo vysoký požadavky na výkon.

Taky bych doporučil Tvůrce, tady je na to pěknej návod — http://www.mujsolidworks.cz/jak-vytvorit-vlastni-zalozku-vlastnosti/

Odpověď na téma

Reklama

Reklama