Téma: Vložení obrázku do dílu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

7. 4. 2010 v 13:29

Vložení obrázku do dílu #51784

Konta
Člen
2 příspěvky

Dobrý den, neví někdo jak se vloží do dílu obrázek, abych ho mohl obkreslit a poté se choval jako díl?
Ve škole jsme se to učili, ale už jsem to zapoměl. Díky

7. 4. 2010 v 17:19

Re:Re: Vložení obrázku do dílu #53750

Honzza
Člen
25 příspěvků

Otevřít skicu, nástroje skici, vytvořit obrázek…… bude součástí skici.

Bohužel při pokusu o radu jsem přes základní menu Vložit- Obrázek… – vložil obrázek v tifu, kerý se stal pozadím a nedá se zrušit. Není to pozadí Solidworksu, je to jen u toho jednoho souboru a přibral „na váze“ 8 mega. Takže tudy ne pánové.

9. 4. 2010 v 5:38

Odpověď na: Vložení obrázku do dílu #53751

kohen
Účastník
486 příspěvků

Pokud chceš použít obrázek jako základ pro skicování a tvorbu dílu = vkládej obrázek do skici příkazem „nástroje->nástroje pro skici->vytvořit obrázek“, po vybrání obrázku je možné určit jeho umístění, atd..

Přílohy

9. 4. 2010 v 11:38

Re:Re: Vložení obrázku do dílu #53752

Konta
Člen
2 příspěvky

Díky…a nejde ještě nějak udelat, aby ten obrázek byl v měřítku 1:1? Potrebuju vytvořit takovej patvar a musí to být docela přesný…díky

9. 4. 2010 v 19:38

Re:Re: Vložení obrázku do dílu #53753

toust
Účastník
92 příspěvků

Obrázek se vkládá velký podle rozlišení. Jde to obejít tak, že si nakreslíš nějakou známou délku (např. na předchozím Kohenově obrázku třeba kružnice D34) a na ni obrázek umístíš a tažením za rohy upravíš velikost tak aby souhlasily ty kružnice. Není to úplně přesné, ale úplně stejně přesné je samo obkreslování.

10. 4. 2010 v 10:47

Re:Re: Vložení obrázku do dílu #53754

Honzza
Člen
25 příspěvků

Pokud si děláš obrázek sám, tj. fotíš si reálný model, tak je potřeba fotit z dálky co nejdelším ohniskem. Chyba vzniklá při použití širokoúhlého objektivu je značná. Rovněž tak obrázky focené pod nějakým i malým úhlem jsou k nepotřebě.
Osobně mám zkušenosti s fotkami výrobních technologií. Udělám 100 fotek (třebas tam i přiložím rozvinutý metr) a doma stejně skutečné rozměry nejsem schopen dát dohromady. Takže papír, tužku a metr na místě činu nic nenahradí. Foto jen pro dokreslení a upřesnění detailů.
Takže k vytvoření pravdivého modelu podle „nějakého obrázku“ jsem skeptický.

12. 4. 2010 v 10:32

Re:Re: Vložení obrázku do dílu #53755

Zbynecek
Účastník
46 příspěvků

@Honzza wrote:

Pokud si děláš obrázek sám, tj. fotíš si reálný model, tak je potřeba fotit z dálky co nejdelším ohniskem. Chyba vzniklá při použití širokoúhlého objektivu je značná. Rovněž tak obrázky focené pod nějakým i malým úhlem jsou k nepotřebě.
Osobně mám zkušenosti s fotkami výrobních technologií. Udělám 100 fotek (třebas tam i přiložím rozvinutý metr) a doma stejně skutečné rozměry nejsem schopen dát dohromady. Takže papír, tužku a metr na místě činu nic nenahradí. Foto jen pro dokreslení a upřesnění detailů.
Takže k vytvoření pravdivého modelu podle „nějakého obrázku“ jsem skeptický.

Ano, ano, pravdu díš. Take s tím zkreslováním fotografie dost bujuji.
Tužka a papír je dobrá věc, akorád člověk nesmí být dement, jako já a teprv doma zjistí co všechno jěště měl změřit a zapsat. Aby mohl pracovat. -)) Tak že na místo činu musím i několikrát. -))

Odpověď na téma

Reklama

Reklama