Téma: Vrúbkovanie - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

24. 10. 2014 v 13:20

Vrúbkovanie #52415

Stifoo
Účastník
8 příspěvků

Zdravím Vás.
Viete mi niekto prosím poradiť ? Neviem si dať rady s vrúbkovaním na istej ploche. Neviem akým sposobom mám nanies vrúbkovanie na obr. nižšie na označenú plochu. Veľmi by ste mi pomohli.

30. 10. 2014 v 14:24

Re:Re: Vrúbkovanie #55694

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Ahoj,
Mohl bys poslat nějaké detailnější náhledy (popř. díly)? Nevím jak si to mám představit – jak to má být nahusto a jaká velikost? Obecně může být obtížné vymodelovat něco na nepravidelné ploše. Napadlo mě jak si trochu pomoct. podívej se do přílohy, třeba ti to poslouží jako vzor 😉
[attachment=0:1o6rj30s]patvar.SLDPRT[/attachment:1o6rj30s]

30. 10. 2014 v 18:15

Re:Re: Vrúbkovanie #55695

kohen
Účastník
486 příspěvků

Není to asi to co by jsi chtěl, ale pokud se jedná o obecnou plochu, tak to bude trochu problém.

10. 11. 2014 v 23:15

Re:Re: Vrúbkovanie #55696

Stifoo
Účastník
8 příspěvků

@QBczech wrote:

Ahoj,
Mohl bys poslat nějaké detailnější náhledy (popř. díly)? Nevím jak si to mám představit – jak to má být nahusto a jaká velikost? Obecně může být obtížné vymodelovat něco na nepravidelné ploše. Napadlo mě jak si trochu pomoct. podívej se do přílohy, třeba ti to poslouží jako vzor 😉
[attachment=0:2438ykp3]patvar.SLDPRT[/attachment:2438ykp3]

ďakujem šikovné riešenie :-D… len stále neviem prísť nato akým spôsobom by bolo možné vytvoriť lineárne pole v oboch smeroch týchto vrúbkov, na celej zakrivenej ploche s ľubovolnými odstupmi dajme tomu 3mm tak aby bol každý vrúbok na svojej pozícii kolmo k tej zakrivenej ploche. Lebo ručne kresliť a odčítať každý jeden vrúbok no neviem 😀 to by bolo zdĺhavé modelovanie.

11. 11. 2014 v 5:17

Re:Re: Vrúbkovanie #55697

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Tady by mohlo pomoci Pole podél křivky. Křivky (3D Skici) jsou v modelu již nadefinovány.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama