Téma: Všechno se vejde na A4 - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

14. 1. 2013 v 22:50

Všechno se vejde na A4 #52154

Ales
Účastník
272 příspěvků

Teď jsem si uvědomil, že jsem už strašně dlouho netisknul nic většího než A4. Když to jde, tak tisknu na tu A4, protože malou laserovku mám na dosah ruky a ono to jde skoro vždycky 🙂 Při tom si pamatuju, jaké se dřív (ručně) dělávaly ohromné plachty, A1, někdy A0 🙂 Máte to taky tak nebo to tak vychází jenom mně a všichni konstruujete tak obrovské věci, že nemají šanci se na A4 vejít? 🙂

15. 1. 2013 v 6:40

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54921

kohen
Účastník
486 příspěvků

Na A4 se toho vejde opravdu hodně a co ne tak A3 zvládne zbytek. Pro náhledy to asi tak může být, záleží na složitosti dílů, velikosti sestav a množství informací, které vkládáte do výkresu. Už jsem viděl výkresy stejného dílu od různých konstruktérů na jednom 3 kóty a druhý vyplněný plno informacemi.
Dle mého názoru budoucnost bude stejně bezvýkresová, otázka je zda se toho dožijeme.

15. 1. 2013 v 7:12

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54922

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Kdybych všechno narval na A4-ky, tak mě na dílně zabijí 😀 Na A4 se mi vejde sotva 40% věcí z projektu (formy) Ideální formát je A2, ale už jsem měl i sestavy na 6-ti A0.

15. 1. 2013 v 10:22

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54923

Ales
Účastník
272 příspěvků

@kohen wrote:

Dle mého názoru budoucnost bude stejně bezvýkresová, otázka je zda se toho dožijeme.

Já už jsem se dožil :-). U nás ve firmě se do výroby předávají modely zpravidla bez výkresů. Jenom pokud jsou potřeba nějaké neobvyklé tolerance nebo si dát na něco pozor, tak se přibalí výkres v pdf, ale to je tak ve 20 % případů, možná ani to ne 🙂 Ale pro kooperace výkresy být musí, tam to zatím asi jinak nejde.

15. 1. 2013 v 11:47

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54924

klodek
Člen
16 příspěvků

@Aleš wrote:

@kohen wrote:

Dle mého názoru budoucnost bude stejně bezvýkresová, otázka je zda se toho dožijeme.

Já už jsem se dožil 🙂

Zajímavé, u nás ve firmě je taky snaha odbourat papír. Nedovedu si představit, jak budou kontroloři běhat po dílně s noťasama.

15. 1. 2013 v 12:07

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54925

Ales
Účastník
272 příspěvků

Jasně, je to otázka velikosti. U nás si dá týdenní produkci do krabice a vezme si to do kanclu ke stolu 🙂

16. 1. 2013 v 6:25

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54926

kohen
Účastník
486 příspěvků

Bezvýkresová produkce není problém, záleží čím se firma živí. Já jsem to myslel spíše tak, že CAD+CAM+metody zobrazování výsledků konstrukce budou tak taleko, že ve všech firmách budou výkresy drahé a zbytečné.

16. 1. 2013 v 20:19

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54927

danny.slavik
Účastník
27 příspěvků

Ano bez papíru to do budoucna určitě půjde, problém tu zatím zůstává dělník, který s papírem ve špinavém dílenském prostředí pořád lépe funguje než s citlivým displayem. Druhá věc je také že většinou starší generace tzv. „fachmanů“ hůře přistupuje k takovým moderním metodám, zvláště pokud na takto šikovných lidech prosperuje celá fabrika. Do budoucna se mi jeví ideálním řešením se mi jeví místo používání notebooku s daty spíše tablet, vejde se do kapsy a už jsou poměrně levné.

17. 1. 2013 v 21:48

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54928

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Je otázkou, co kdo myslí bezvýkresovou dokumentací.
Podle mě je bezvýkresová dokumentace jen 3D model, který pošlu dál s poznámkami, o přesnosti té které partie. Toto dokáže zpracovat CNC s obráběcím programem, nebo někdo na klasice, kdo dokáže s 3D modelem takto pracovat.
Pokud někdo bere bezvýkresovou dokumentaci tak, že udělá výkres a jen ho nenatiskne, tak pro mě jako konstruktéra to nic moc neřeší, protože výkres musím tvořit tak jako tak a místo tisku ho třeba jen překlopím do PDF. To sice ušetří trochu papíru, na druhou stranu papírový výkres je podstatně přehlednější než obrazovka (myslím tím výkresy A2 a větší).

18. 1. 2013 v 6:03

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54929

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Ano i já mám takovou představu. Ty různé zobrazovače pak používat jen při sestavování, montáži, případně údržbě.

18. 1. 2013 v 6:50

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54930

kohen
Účastník
486 příspěvků

Pokud jsem já mluvil o budoucnosti, tak jsem myslel bezvýkresová data pro odpovídající výrobu např. 3D tisk. Vím, že je to píseň daleké budoucnosti, snad se dožijeme alespoň začátku.

8. 2. 2013 v 16:40

Re:Re: Všechno se vejde na A4 #54931

tomo
Člen
1 příspěvek

jsem příznivcem paperless výroby, rozumím výhodám v předvýrobní fázi, rozumím tomu, že se z 3D modelu udělá program pro obrábění na NCčku a pak to podle modelu změří souřadničák ZEISS nebo LK nebo DEA …, ale jestě nikdo na světě asi nevymyslel, jak a podle čeho má vyrábět obyčejný klempíř a mezioperační kontrola. Teď je realita taková, že klempíř nebo člověk od konvenční mašiny zdržuje kontrolu, aby mu udělala v CATII v drawtingu aspoň jednoduchý okótovaná náčrtek, aby věděl jak má kus obrobit nebo ohnout. Kontrola potom musí při kontrole udělat v CATII kompletní okótovaný náčrtek, aby mohla kus změřit, což při větší výrobě zapiká dost lidí. Rád bych se dozvěděl, jak to děláte ve vašich firmách, fandím tomu, ale je to o kapacitách. Rád získám zkušenosti. Díky za tipy 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama