Téma: VÝKRES OZUBENÉHO KOLA - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 2. 2016 v 19:22

VÝKRES OZUBENÉHO KOLA #62806

Matica
Účastník
17 příspěvků

DSC_1412

 

Dobrý den,

jak mám udělat správný řez ozubeného kola podle normy? Mně to dělá (obr 2)123?

 

Přílohy

2. 2. 2016 v 21:01

Odpověď na: VÝKRES OZUBENÉHO KOLA #62811

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

U přímého ozubení bych věděl, ale toto vypadá jako šikmé a to asi nebude úplně jednoduché. Zkus dát model.

8. 2. 2016 v 14:39

Odpověď na: VÝKRES OZUBENÉHO KOLA #62901

hammer
Účastník
114 příspěvků

Těžko radit, pokud si pamatuji, i šikmá ozubená kola se v řezu kreslí jako přímá a veškeré údaje o ozubení mn, mč, výška zubu. sklon šroubovice, korekce atd. jsou v tabulce pro ozubení. Vy ale chcete asi v každém případě dělat řez v SW. Pak vám asi nezbude, než nakreslit ještě kolo jedno přímé a udělat řez v něm, nebo udělat jenom částečný řez pro otvor s drážkou. Nevím jinak na co potřebujete model šikmého kola, snad na výrobu ozubení v drátořezu, tu ale šikmé ozubení ořezat nejde, snad přímé ozubení kuželová, to ano. Také se rád podívám, jak se to dá při modelování a tvorbě výkresu řešit.

9. 2. 2016 v 9:47

Odpověď na: VÝKRES OZUBENÉHO KOLA #62919

pepe
Účastník
682 příspěvků

Co takhle to řešit přes více pohledů než jen přes jeden řez? Tzn – např v předním pohledu zakótovat roztečné kružnice a hlavní rozměry kola a v šikmém řezu pak zakótovat jen zub…

No a dodat tabulku se všemi základními parametry ozubeného kola… Mám to jako námět od kolegy, já osobně s tím nemám zkušenost 🙁

Odpověď na téma

Reklama

Reklama