Téma: Vymezovací rámeček - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

5. 9. 2018 v 10:50

Vymezovací rámeček #74216

BaboonCZ
Účastník
9 příspěvků

Dobrý den všem,

nahodil jsem konečně SolidWorks 2018 a natěšen na vymezovací rámeček jsem jej chtěl začít používat. A to nejlépe tak, že přes uživatelské vlastnosti, ale ejhle rámeček nelze kótovat, tak si říkám OK dám to do uživatelských vlastností aby to aspoň někde informativně pod hmotností a plochou dávalo rozměr vymezovacího rámečku. Nejde. No tak do asi půjde dát jen do výkresu, no dám to do výkresu, jo jde, jenže třeba u ohýbaných dílů mi to nevypíše rozměr při rozvinu ale v ohnutém tvaru. Pro rozumnou volbu mezi rozměrem z vymezovacího rámečku a ručním rozměrem mě aktuálně nenapadá rozumné řešení, tedy ne dokud v textu nepůjde fuknce IF. Jako nápad je to super, ale tak nějak na půl cesty. Nějaký nápad, nebo jak vy jej používáte?

7. 9. 2018 v 10:13

Odpověď na: Vymezovací rámeček #74237

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

ahoj, kótovat sice nejde (jako každá novinka může mít své mouchy), ale hodnoty se propisují do uživatelských vlastností závislých na konfiguraci.

7. 9. 2018 v 10:36

Odpověď na: Vymezovací rámeček #74238

BaboonCZ
Účastník
9 příspěvků

Ahoj, jo to vím že se tam vypíšou, jenže překopírovat celý ten dlouhá název místo oklikat kóty je mnohem zdlouhavější, kdyby šlo nastavit jak se ty vlastnosti mají jmenovat tak to už by se s tím dalo něco dělat. Zkoušel jsem to zadat i přímo do polotovaru na výkrese, jenže u plechů tam je ohnutý tvar a potřebuješ ještě mezi rozměry i znaky. Jedině udělat ještě jednu položku celkový rozměr, ale to bych musel dělat vymezovací rámeček pokaždé, což není taky úplně nejpohodlnější. Neví třeba někdo jak tu vlastnost dostat do Tvůrce záložek vlastnosti?

EDIT: jak nad tím uvažuji úplně nejlepší byla možnost udělat si uživatelskou vlastnost, kterou bych mohl jak přepsat ručně, tak udělat si výběr s nastavením pro:

Kulatinu: D(a) – (c); Plech: P(a) (b)x(c); Plocháč: PL(a)x(b) – (c)

Prostě tak abych klikl na vymezovací rámeček a jen si vybral jak se má zobrazit v oknu polotovaru. Dvě kliknutí a je vymalováno 🙂

7. 9. 2018 v 14:03

Odpověď na: Vymezovací rámeček #74242

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

do výkresu lze vložit Vlastnosti tabulky přířezů. pravým tlačítkem myši klikni na pohled rozvinu > vyber Popisy > dál klikni na Vlastnosti tabulky přířezů > do výkresu se ti vloží poznámka s popisy z tabulky přířezů. s tím pak dál můžeš pracovat (kopírovat syntaxe, mazat, přidávat)

vlastnosti tabulky přířezů

11. 9. 2018 v 8:39

Odpověď na: Vymezovací rámeček #74246

BaboonCZ
Účastník
9 příspěvků

Tak se mi to podařilo za pomocí helpdesku 🙂

Udělal jsem si v uživatelských vlastnostech seznam:

P“SW – celková tloušťka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“ „SW- celková šířka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“x“SW- celková délka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“

PL“SW – celková tloušťka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“x“SW- celková šířka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“ – „SW- celková délka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“

D“SW – celková tloušťka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“ – „SW- celková délka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“

D“SW- celková šířka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“ – „SW- celková délka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“

„SW – celková tloušťka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“x“SW- celková šířka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“x“SW- celková délka vymezovacího rámečku@@@Vymezovací rámeček@@Výchozí“

 

Ale funguje to jen u nových modelů a jen u výchozí konfigurace.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama