Téma: ze skořepiny do plechového dílů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

5. 5. 2016 v 14:27

ze skořepiny do plechového dílů #64791

romann
Účastník
126 příspěvků

Zdravím.

1)

Převedl jsem si těleso na skořepinu. Pak jsem chtěl ze skořepiny udělat plechový díl – je v příloze.

Ale to se mi nepodařilo.

2)

Na každé straně té skořepiny jsou různé otvory. Ty mám v několika pohledech v dxf souboru.

Jakým způsobem si mohu jednotlivé pohledy naimportovat do SW tak, aby je měl v rovině příslušné stěny?

Umím objekt z Autocadu dostat do SW jako skicu – ale nevím, jak to dostat do správné roviny – a pak vyříznout otvory.

 

Možná by to někdo řešil úplně jinak.

 

Děkuji

Roman

 

Přílohy

6. 5. 2016 v 7:14

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64798

Ales
Účastník
272 příspěvků

Ta skořepina je nerozvinutelná, takže se z toho plech udělat nedá. Když při převodu na skořepinu odstraníš i boky, pak to na plech převést půjde. Ale nemyslím, že je to vhodný postup. Lepší je to dělat rovnou jako plech už od počátku.

6. 5. 2016 v 7:27

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64799

Ales
Účastník
272 příspěvků

Import dxf si vždycky sám řekne o plochu, na které to má být umístěné. Pak se to dá přesunout a natočit pomocí Move Entities (ve skicách), případně pomocí parametrů už při importu. Ale opět si nemyslím, že je to – v takto jednoduchém případě – správná cesta. Já bych ty díry raději nakreslil znova, je to na pár vteřin, když se použije pole (ať už ve skice nebo v modelu) a budou tak korektně zakótované. Pak se po výrobě prototypu ukáže, že je potřeba tu milimetr přidat, tu ubrat a všechny díry o chlup přesunout a na komplikace je zaděláno.

6. 5. 2016 v 8:10

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64800

romann
Účastník
126 příspěvků

Ahoj Aleši.

Ten plechový díl má 3 stěny- ten dle mého názoru je rozvinutelný (na 1 kus ale moře odpadu).

Napadlo mne – udělat boky zvlášť a horní plochu ( s velkým obd.otvorem) si ponechat ze skořepiny tělesa jako jedinou – převést na plech a rozvinout…

Kdybych si ze skořepiny ponechal 3 stěny (tedy 2 boky a horní plochu) – jak ponechám nejdelší hranu pro ohyb a ty krátké hrany (mezi horní plochou a bokami) rozříznu ? – v příloze to naznačuji.

Můžeš mi to naznačit v SW ?

Případně – jak se vloží do SW do určité roviny dxf soubor (můžu nazvat skica/stěna/strana) – v příloze boky.

 

 

 

díky

Roman

 

 

 

6. 5. 2016 v 8:58

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64802

Ales
Účastník
272 příspěvků

Tak jak ho máš vymodelovaný rozvinutelný není. Aby šel rozvinout, musíš tu skořepinu v místech, kde je napsáno „svařit“ rozdělit. Stačí spára desetinu milimetru, systém to pozná a bude spokojený, ale teď neví, kde je ohyb a kde styk dvou hran plechů. Samozřejmě je otázka situace a osobní preference, jestli to budeš dělat takhle nebo jestli to postupně vymodeluješ nástroji pro plech, v tomhle programu je vždycky víc cest, jak něco udělat. Jestli budeš dělat ten horní díl postupem skica -> objemový model -> skořepina -> plech, tak děláš zbytečnou práci, protože jde udělat rovnou skica -> plech 🙂

Ten dxf vložíš úplně snadno. Dáš vložit/dxf a systém se zeptá, na kterou plochu to má být. Sám vyrobí skicu a vloží do ní ten dxf.

6. 5. 2016 v 9:07

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64803

Michal
Účastník
24 příspěvků

Ahoj Roman, skus to nejak takto…

Přílohy

6. 5. 2016 v 9:47

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64805

romann
Účastník
126 příspěvků

Ahoj Michal.

Udělal jsem si těleso – z toho skořepinu (ponechal jsem si horní plochu – tu jsem převedl na plech – do toho plechu jsem si „vyříznul“ otvory.

Chtěl jsem to rozvinout, ale nešlo mi to – to jsou ty mezní situace, kdy si nebvím rady v  SW (asi kolize mého řešení se SW možnostmi).

Tak jsem to obešel vytvořením výkresu, kde se mi automaticky vytvořil i rozvin. Takže aspoň takto úspěch.

I ten výkres tam ukazuje nějaké chyby – ale ty mi nebránily tu uložit do dxf.

 

(Teď dopoledne mohu ve verzi 2012).

 

Můžeš mi zatím poslat Step nebo přeuložit pro 2012?

– Co je tam špatně, že to nechtělo udělat rozvin plechu ?

 

Díky

Roman

 

 

6. 5. 2016 v 10:47

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64808

romann
Účastník
126 příspěvků

Zdravím.

Ze skořepiny jsem si ponechal horní stěnu a převedl na plech.

 

Nyní boky – použil jsem dxf podkladu- zde je postup a soubory a dotaz – jak z toho udělat plech :

1)Vložil jsem si nejprve bok (je to v příloze) – převedl na plech – pak jsem vlozil uchyt (dxf) – ale ten na plech jsem už nepřevedl – nešlo mi to
2)Zkusil jsem vložit oba objekty dxf, aniž bych je převáděl na plech (další soubor v příloze-skici)

Otázka:
když mám vícetělový objekt plech – vkládám postupně soubory dxf a ty chci připojit k základnímu plechu – jak se postupuje v tomto případě ?

 

Děkuji

Roman

Přílohy

6. 5. 2016 v 14:58

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64818

Michal
Účastník
24 příspěvků

Dole step…

Přílohy

10. 5. 2016 v 8:52

Odpověď na: ze skořepiny do plechového dílů #64883

pepe
Účastník
682 příspěvků

Konkrétně u tohoto dílu bych se na piplání s převodem z DWG/DXF nejspíš vykašlal, celý díl vymodeluješ jako plechový díl pomocí tří prvků (Základní plech, Lem z hrany, Zrcadlit). V jaké verzi SolidWorks prosím pracuješ? Díky!

Odpověď na téma

Reklama

Reklama