Téma: Zmena/posunutie počiatku - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

7. 7. 2016 v 13:56

Zmena/posunutie počiatku #65442

Andrej Pavlík
Účastník
5 příspěvků

Ahojte

od zákazníka nám prišiel model, ktorý je posunutý v priestore. Problém je v tom že celý počiatok je hodený v priestore a pri otáčaní musím model vždy hladať, lebo bod otáčania je niekde v ***** (ďaleko). Žiadne rozumné riešenie som zatiaľ nenašiel a ani tému s podobným problémom. Je to dosť otravné ale hlavne mi ide o vytvorenie výkresu, na koľko mierku mi tam dáva 1:2000, čiže výkres je  po prepísaní mierky nepoužiteľný (pri najmenšom to bude chcieť poriadnu dávku trpezlivosti).

Viem hýbať modelom no nie s počiatkom ale vyskúšal som a nepomohlo:

  1. prvky->posunutie modelu a zaväzbenie voči zákl. rovinám
  2. uloženie napr. do XT s novým nulovým bodom)
  3. vytvorenie zostavy s modelom, ktorý má „klasický“ počiatok ale v zostave sa to otáča stále okolo vzdialeného počiatku.

 

V prílohe prikladám STEP model, za každé riešenie ďakujem.

PS: pri použití modelu v zostave mi ukázalo 2 počiatky, no v zostave neviem hýbať  s hlavným modelom a posúvať ho v priestore ( ako pri parte, a nechápem prečo sa mi tieto 2 počiatky nezobrazujú aj v konkrétnom parte)

Len pre zaujímavosť k PS hodnota počiatku voči bodu otáčania:  X= -35747, Y=89583       Z = 5210 (možno to pomôže)

Ďakujem 🙂

Přílohy

7. 7. 2016 v 13:57

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65443

Andrej Pavlík
Účastník
5 příspěvků

Model v XT

7. 7. 2016 v 19:40

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65445

svn-serak
Účastník
6 příspěvků

Ahoj všem,

no mě se to občas se zákazníkem stane také. Nakonec poprosím o ustavení do nuly dotyčného zákazníka. Většinou jsou to modely ze scanu. Pokud někdo víte jak na to, také prosím o radu.

Ahoj, Pavel Šerák

9. 7. 2016 v 22:19

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65453

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

přílohy se asi nepovedly…

pro otáčení modelu – nepomůže vypnout zobrazení počátku?

Při importu modelu udělat diagnostiku. Dále zjistit, jestli není u původního počátku „něco“ – zapomenutá plocha, křivka popis, cokoliv jiného. Doporučuji promazat, pokud to není důležité a nechat jen těla co jsou potřeba.

Osobně ale modely od zákazníka nechává na původním místě. Protože pokud přijde změna tohoto dílu, většinou se chytá původního počátku a jsou hned vidět změny.

 

11. 7. 2016 v 6:10

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65456

Andrej Pavlík
Účastník
5 příspěvků

ospravedlňujem ide o tvarnik do formy takže kapacitne to má asi problém tak teda aspoň takto 🙂

http://leteckaposta.cz/478479817

11. 7. 2016 v 6:19

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65457

Andrej Pavlík
Účastník
5 příspěvků

To:  M – by stacilo

Vypnutia počiatku bohužiaľ nepomáha,

vyskúšal som nájsť v diely: roviny, plochy, časti, osi alebo  niečo čo by bolo v bode otáčania no bohužial nič nenachádzam :/

Ale ako vravím keď diel vložím do zostavy už mi zobrazuje ako keby 2 počiatky, ale priznám že tomu moc nechápem prečo a neviem ako by som to využil vo svoj prospech

Už keď som mal problém s tou prílohou viete mi poradiť max. veľkosť prílohy?

ďakujem

11. 7. 2016 v 7:49

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65458

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Zkoušel jsem kde co, ale kýženého výsledku jsem nedosáhl, proto se připojím s dotazem jak na to.

Od zákazníků nám chodí běžně modely ustavené někde pryč v prostoru, ale nikdy jsem neměl problém model usadit tak jak potřebuju.

U tohoto modelu jsem dosáhl nejvíce toho že jsem si na něm vytvořil souřadný systém a exportoval ho jako XT se svým souřadným systémem. Tento potom po načetní je sice už vyrovnaný na základní roviny a počátek je taky tam kde chci, ale modle se zobrazí při ful zobrazení jako malinká tečka někde na kraji obrazovky a otáčí se pořád špatně…

11. 7. 2016 v 10:54

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65461

pepe
Účastník
682 příspěvků

vadna plocha

Tak s něčím takovým jsem se ještě nesetkal, podle všech geometrických kontrol byl díl OK, ale….

Když Odstraníš plochu viz obrázek s volbou Zaplátovat (Opravit nejde), tak je následně vše OK. To znamená, že vybraná plocha dělá jakousi neviditelnou smyčku v prostoru.. Snad to pomůže.

11. 7. 2016 v 15:45

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65462

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Pepe, na toto máš nějaký nástroj, nebo jsi tu plochu prostě tipnul jako podezřelou?

 

12. 7. 2016 v 9:29

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65467

andrew
Moderátor
65 příspěvků

2 Andrej Pavlík:  maximální velikost přílohy je 2MB, akceptovány jsou jen běžné přílohy (obrázky, word, excel, ZIP, solidworks dokumenty) … zvažujeme navýšení velikosti příloh

admin

12. 7. 2016 v 9:46

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65469

pepe
Účastník
682 příspěvků

M-by: Nástroj na to bohužel nemám a žádný z běžných nástrojů tuto chybu neodhalil… Plochu jsem si tipnul asi až na třicátý pokus 🙂

13. 7. 2016 v 11:26

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65479

Andrej Pavlík
Účastník
5 příspěvků

Ďakujem pepe,

aspoň niečo, čo by som možno v budúcnosti vedel využiť. V tomto prípade ide bohužial o lícovaciu plochu takže radšej sa jej nejdem chytať aby nástrojári nenádavali pri montáži :).

13. 7. 2016 v 16:03

Odpověď na: Zmena/posunutie počiatku #65484

pepe
Účastník
682 příspěvků

🙂 existují nástroje pro porovnání dokumentů, takže by šlo snadno ověřit, zdali se plocha změnila či ne…

Odpověď na téma

Reklama

Reklama