Téma: Zrcadlené díly v kusovníku - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

27. 4. 2016 v 15:01

Zrcadlené díly v kusovníku #64746

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Prosím vás jak řešíte zrcadlové díly v kusovníku?

Jsme zvyklí na to že zrcadlové díly nemají svůj výkres (tedy ani číslo a pozici) ale pouze ve výkrese je poznámka o tom že díl se vyrábí i zrcadlový a počet kusů je uveden jako 1+1 ( jeden normální + jeden zrcadlový)

V kusovníku potom teda potřebuju příslušný díl uvést v počtu dvojnásobném. Zrcadlové díly mám jako konfiguraci k dílu normálnímu. Jsou tady určité možnosti pod záložkou „Seskupování konfigurací“ při tvorbě kusovníku a pokud zatrhnu „Zobrazit všechny konfigurace stejného dílu jako jednu položku“ tak ve sloupci množství se objeví přesně to co potřebuju.

Problém je že tímto se mě i šrouby zobrazí jako jedna položka – u šroubů ( rovněž jako jeden díl o spoustě konfigurací) potřebuju na kartě „Seskupování konfigurací“ mít zase zatrženo „Zobrazit konfigurace se stejným názvem jako jednu položku“ tak aby se mě do kusovníku vypsaly správně.

Jak to řešíte?

Díky.

 

 

27. 4. 2016 v 18:58

Odpověď na: Zrcadlené díly v kusovníku #64747

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

PS: já teda zatím tak že zrcadlený díl mám jako nový díl, který má své číslo a pozici. Tvořím k němu i výkres, ale ten už nekótuju, jenom se v něm odkážu na příslušný výkres dílu ze kterého je tento zrcadlový odvozený, ale je to práce navíc, které bych se rád zbavil..

27. 4. 2016 v 19:50

Odpověď na: Zrcadlené díly v kusovníku #64748

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Já to dělám tím prvním způsobem. „Zobrazit všechny konfigurace stejného dílu jako jednu položku“ 

Problém se šrouby a dalším spojovacím materiálem mám vyřešen tak, že co šroub (nebo jiný spoj mat.), to samostatný díl.

27. 4. 2016 v 20:14

Odpověď na: Zrcadlené díly v kusovníku #64749

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Ale předpokládám že třeba šrouby taháš z nějaké své knihovny ne? Po natažení do sestavy dáš „Změnit na nezávislý“ – jde o to neodkazovat se do žádné jiné složky než je složka s konstrukcí formy. Je tak?

27. 4. 2016 v 21:07

Odpověď na: Zrcadlené díly v kusovníku #64750

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Jasně, z adresáře kde mám uskladněné normalie to jednoduše nakopíruji do složky s projektem a použiji v sestavě.

Základní šrouby, kolíky a pod jsem si nakreslil už kdysi dávno vlastní, a do dneška je používám. Jiné normalie tahám z 3D katalogů dodavatelů v neutrálních formátech, které si pak naimportuji, použiji v projektu a kopii rovnou uložím do své „databáze“ pro příště.

Pro jednu firmu ale řeším EPDM a tam jsou normalie na jedné hromadě a použité do všech jednotlivých projektů.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama