Plechy: Jak vytvořit normálové odebrání

    / 8. 1. 2018
                
8-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

Nástroj Normálové odebrání se používá pro úpravu ploch, které vznikly po odebrání a nejsou normálové na hlavní část plechového dílu. Nástroj upraví normálu vybraných ploch, čímž se stanou kolmými na hlavní část plechu. V tomto návodu se dozvíte, jak na to a nástroj si můžete sami vyzkoušet na cvičném modelu.

Nástroj Normálové odebrání využívá prvek normálové odebrání, který je nezávislý na nástrojích použitých k odebrání materiálu. Normálovou boční stěnu plechového dílu můžete definovat tak, že vyberete několik ploch – ne však horní ani dolní plochu.

Postup vytvoření normálového odebrání

Nový prvek si můžete názorně vyzkoušet na cvičném modelu. Otevřete si v SOLIDWORKSu 2018 díl normal_cut.SLDPRT ze složky C:\Users\Public\Documents\SOLIDWORKS\SOLIDWORKS 2018\samples\whatsnew\sheet metal (pozn.: písmeno jednotky se může lišit podle toho, na kterém z disků máte nainstalovaný SOLIDWORKS).

Tip: Zkopírujte si výše uvedenou adresu a vložte ji do příkazového řádku průzkumníku Windows v okně Otevřít. Snadno tak dohledáte soubor k procvičení.

1-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

Pokud se podíváte podrobněji na model plechového dílu, můžete si všimnout, že obsahuje vyplněné řezy se dvěma bočními stěnami mimo normálu.

2-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

Z nabídky VložitPlechové díly vyberte příkaz Normálové odebrání.

3-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

PropertyManageru v poli Plochy pro normálové odebrání zkontrolujte, zda je vybrána volba Automatické kopírování. Pokud ne, vyberte ji.

4-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

V grafické ploše vyberte plochu označenou červenou šipkou. SOLIDWORKS automaticky provede výběr všech ploch, které vznikly odebráním.

5-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

PropertyManageru v části Parametry normálového odebrání vyberte možnost Rozsah. Při nastavení Rozsah je odebrání maximální množství geometrie podle obrysu horní a dolní plochy.

6-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

Dokončete normálové odebrání potvrzovacím tlačítkem.

Zkontrolujte vizuálně v pohledu Přední (Ctrl + 1), že jsou plochy kolmé k horní a dolní ploše plechového dílu.

7-SOLIDWORKS-2018-plechove-dily-sheet-meta-normalove-odebrani

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte