Pozvánka na seminář: Topologická optimalizace jako nový směr konstrukce výrobků

    / 16. 5. 2018
                
Topologická optimalizace vahadla pro Formula Student Ostrava. Ne vždy je výsledkem odlehčená verze modelu. Výhodou topologické optimalizace může být i zvýšení tuhosti a pevnosti dílu. Vizualizace: VŠB-TUO ve spolupráci se společností Idiada

S ohledem na současné moderní trendy v oblasti konstruování se rozšířily výpočetní metody v SOLIDWORKSu o topologickou optimalizaci. K čemu topologická optimalizace slouží a jak ji v SOLIDWORKSu efektivně využít se dozvíte v on-line semináři.

Topologická optimalizace ve spojení s aditivní výrobou představuje významnou úsporu materiálu, která s sebou přináší pozitivní přínos nejen v automobilovém a leteckém průmyslu. Případové studie dokládají například úsporu paliva a snížení emisí. Topologická optimalizace využívá dosavadní výpočetní metody, ale současně přináší optimalizovaný tvar součásti, který je lehčí a současně jsou zachovány jeho pevnostní předpoklady. Jak se topologická optimalizace používá v SOLIDWORKSu Simulation se dozvíte v bezplatném on-line semináři, který se koná 25. května 2018 od 10 hodin. Registraci můžete provést prostřednictvím elektronického formuláře.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte