Klasické zobrazení

Co je nového v eDrawings 2019

    / 21. 2. 2019
                
7-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

Nástroj pro komunikaci, sdílení a prohlížení 2D i 3D dokumentace eDrawigns má v aktuální verzi zajímavá vylepšení a nové funkce. Tím pomáhá eliminovat problémy, které velice často nastávají ve vzdálené komunikaci mezi konstruktéry a zákazníky. Podívejme se, co je nového v aktuálních verzích.

Funkce eDrawings Professional

Hlavní novinkou v aktuální verzi eDrawings je dostupnost nástrojů z verze eDrawings Professional 2018 a starších verzí v bezplatné prohlížeči eDrawings Viewer (platí pouze pro operační systém Windows mimo mobilní verzi). Rozšířená funkcionalita zahrnuje:

  • poznámkování,
  • odměřování,
  • dynamické řezy,
  • přesouvání součástí,
  • rozložené pohledy,
  • konfigurace a stavy zobrazení,
  • fyzikální vlastnosti,
  • razítka,
  • hesla.

Tip #1: Když v SOLIDWORKSu uložíte soubor jako soubor eDrawings, můžete nadále vypnout zaškrtávací pole Povolit měření tohoto souboru eDrawings a zabránit tak měření souboru v eDrawingsu. Když v eDrawingsu uložíte soubor, můžete vypnout pole Zapnout měření. Nastavení provedete pří ukládání prostřednictvím pole Možnosti a…

2-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

… úpravou nastavení v okně Možnosti systému – EDRW/EPRT/EASM.

1-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

Tip #2: Všechny nové funkce aplikace eDrawings Professional 2019 a novějších verzí budou dostupné jen ve verzi eDrawings Professional.

 

Konfigurace v dílech SOLIDWORKS

V aktuální verzi SOLIDWORKSu 2019 můžete určit konfiguraci dílu SOLIDWORKS, který bude dostupný při otevření dílu v eDrawings. V SOLIDWORKSu nastavte konfigurace s použitím možnosti Přidat značku Zobrazit data, abyste si mohli zobrazit konfigurace v eDrawings.

Postup je zřejmý z krátké videoukázky:

Konfigurace v sestavách SOLIDWORKS

Pokud otevřete sestavy SOLIDWORKSu v eDrawings, získáte přístup ke všem konfiguracím sestavy, které byly uloženy v režimu Přezkoumání velkého návrhu.

 

Urychlení výkonu

V aktuální verzi prohlížeče eDrawings se vývojářům podařilo zrychlit výkon. Pokud chcete manuálně posílit výkony, vyberte záložku NástrojeMožnostiObecné a vyberte položky Posílení grafikyNejrychlejší.

3-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

 

Perspektivní pohledy

Nástroj Perspektiva byl přesunut do nástroje Nastavení zobrazení na panelu nástrojů průhledného zobrazení. Pokud chcete použít perspektivní pohledy, klikněte na Nastavení zobrazeníPerspektiva.

4-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

 

Okolní okluze

V aplikaci eDrawings můžžet zobrazovat modely s tzv. okolní okluzí. Okolní okluze je stav, kdy je na model aplikováno globální osvětlení, které přidává modelům realistický pohled pomocí řízeného útlumu okolního světla kvůli uzavřeným oblastem – zjednodušeně se tomu říká „přirozená špína“. Tento stav zlepšuje čitelnost součástí.

Okolní okluze přidáte do prostřednictvím záložky NástrojeMožnostiVýkonPosílení grafikyNejrychlejší. V panelu Průhledné zobrazení vyberte Nastavení zobrazeníOkolní okluze nebo vyberte Okolní okluze ze záložky Zobrazit.

5-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

Model bez okolní okluze (vlevo) a se zapnutou okolní okluzí (pozn.: rozdíl není na první pohled zřejmý, vyzkoušejte si v eDrawings 2019 otevřít model a porovnejte sami rozdíl modelů bez okolní okluze a s okolní okluzí.)

6-SOLIDWORKS-2019-eDrawings-co-je-noveho-Standard-Professional

 

Podporované typy souborů

V aplikaci eDrawings můžete otvírat soubory ACIS®, CALS, CATIA V6, IGES, datového formátu JT, Parasolid, Pro/ENGINEER® a Creo, Solid Edge, STEP, StereoLithography (STL) a Unigraphics NX. Více informací o podporovaných formátech se dozvíte on-line.

 

Video: Petr Lstiburek

Líbil se vám tento článek?
ANO (0) Udělit kladný hlasUdělit záporný hlas NE (0)
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU ( 0 )

Přidejte komentář

Přidávat komentáře k článku mohou pouze přihlášení uživatelé.
Chcete-li okomentovat tento článek, se nebo se zaregistrujte