30. 8. 2011 v 20:38

Re:Re: CAM pro SolidWorks #53366

Ales
Účastník
259 příspěvků

@rhinos wrote:

To skákání po uzavření křivky/dráhy je prostě vlastnost která je zamýšlená jako bonus.Nemusíš prostě přejíždět přes celou obrazovku na potvrzení.Neříkám že je to vždy super ale většinou mi to pár kilometrů pohybu s myší ušetří.

To ujíždění myši neznám není to spíše nějaký problém s ovladačem v tvém PC?

Ne, myslel jsem to tak, že mi kursor skočí na jiný, poměrně vzdálený bod obrazovky a když chci pokračovat další drahou, tak musím dojet zpátky, takže myš je kousek víc vpravo. Po deseti drahách už je tak daleko, že ji musím nadzvednout a přenést. To je důsledek toho bonusu a funguje z principu pro jakoukoliv myš.

@rhinos wrote:

No a co se týče NB tak pokud se bavíme o frézování tak mám postprocesory udělány tak aby byl důležitý jen ten první a ten volím tak aby byl lehce „dosažitelný“ od existujících a přesných ploch.Ostatní jsou už tak nějak šumafuk kde jsou.

Mně tedy na nulových bodech záleží, protože se podle nich sonduje nula 🙂 Není to žádný nervák, jenom musím pamatovat na to, abych si nadefinoval coords v SolidWorksu a abych je redefinoval v SolidCAMu pokaždé, když je změním. Prostě to není žádný průšvih, jenom je to takové programátorsky nevycválané.

Jinak tam mám taky jeden BUG – v pěti osách se do postprocesoru zadává matice transformace, což je asi v pořádku, ale pokud je B=90°, tak to otočí A o 180 stupňů. Pro B=89.9999° to funguje dobře 🙂 Takže tahle singularita se musí extra v postu ošetřit 🙂 Už to přetrvává taky několik verzí.