3. 5. 2012 v 5:42

Re:Re: Jaká je představa o ceně SolidWorksu kako cloudové aplikace. #54707

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nejsem prodejce ani zaměstnanec DS = nemohu říci jak to bude s cloudem. Osobně si myslím, že cena cloudu bude stanovena maximální, kterou bude zákazník ochoten zaplatit (ne výhodná pro uživatele), aby mohl existovat = to znamená, že bude muset nabídnout něco, abych byl ochotem přejít. Z okolí znám plno lidí, kteří platí nové verze CAD jen z důvodu kompatibility dat se zákazníkem, je to takový začarovaný kruh.
Musíte si uvědomit, že cena uvedená v prvním příspěvku je označována jako revoluční (nízká), ale za 1 osobu a jeden modul PLM. Když SWx rozsekáte na malé kousky a budete muset, např. z 20 modulů používat 12, tak sumička za pronájem bude určitě jiná.
Cílem prodejce nebude pronajmout program CAD konstruktérovi na jednu zakázku za 1000,- a většinu roku být bez přijmů, ale uzavřít „výhodnou“ smlouvu na celý rok za min. stejnou cenu jako doposud (spíše vyšší), to se ale pořád pohybujeme jen na úrovni spekulací a úvah.
V příspěvku jde spíše a vaše názory, za jakou cenu a podmínek by jste byli ochotni přejít na cloud. Platit za hodinu, den, měsíc nebo rok? Pronajímat jednotlivé moduly nebo celý SWx?