25. 3. 2011 v 6:53

Re:Re: Padají vazby #54080

kohen
Účastník
486 příspěvků

@Franta Svěrák wrote:

K tomuto se musím přidat, měl jsem úplně jinou představu o kvalitě tohoto softwaru, vše je v naprostém klidu, ale jak se začnou dělat větší sestavy, tak prostě je to hrůza, člověk musí jít na školení jak je tvořit a sestavovat, musí dělat spoustu podsestav, ikdyž nechce, protože prostě to chce mít na sestavě a když náhodou se mu to podaří postupně přes konfigurace nějak zmenšit, začne to bezdůvodně padat třeba při zadávání jenom jednoduché vazby. To jsou moje zkušenosti, práce na sestavách úplně hrůza, strávím i 14 dní na něčem co bych hravě udělal za 8 hodin, ovšem kdyby to jelo jak má a to někdy to musím vzdát a vyklopit do autacadu a dodělat tam, protože bych to nikdy nedodělal. Je to profi sofrware ale toto prostě nezvládá. Kromě práce v simulacích a výpočtech dokáže využít jenom jeden procesor, což na pružnosti s prací v sestavách také moc nepřidá. Děsím se toho, až budu muset zase nějakou velkou sestavu tvořit. Možná jsou to jenom žvásty nezkušeného a hloupého uživatele co jen prostě neumí dobře využít sílu programu a pokud vám vše jede jak má, tak můj komentář neberte vůbec v potaz.

Vyzkoušel jsem už pár CAD softwarů od Autocadu LT (mé začátky) po NX 7.5, vždy se jednalo o celé zakázky (žádné školní příklady nebo zkoušení), které někdo zaplatil. A mohu s klidem říci, že srovnávat rychlost sestav ve 2D (Autocad) a ve 3D (jakýkoli) nejde. Vždyť je to úplně něco jiného! S jistotou mohu říci, že i největší zastánci 2D a kreslení v tužce na papít se ze 3D nechtějí vracet zpátky (i když 3D neumí dobře ovládat).
Co se týká SWx a modelování sestav je tento software na velmi dobré úrovni a uživatelsky jeden z nejpříjemnějších.
Pokud hledáš „rychlejší metodu“ než 2D kreslení tak o jedné vím, když si stoupneš ke stroji a na sáček od svačiny vysmahneš tužkou skicu dostaneš se cca. na 30% času v Autocadu.
PS: Poslední větu ber s rezervou a ne osobně.