28. 3. 2010 v 9:33

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53086

Honza
Účastník
53 příspěvků

@Zbynecek wrote:

Ahoj Honzo
No, principiálně se trochu rozcházíme, neboť vyhazovače a stírací deska jsou rozdílné postupy. Ale to je na tom konstruování to pěkné, že se dá dojít k cíli několika způsoby. -)
Odůvodnění mého postupu.:
Já se rozhodl pro stírací desku s ohledem na požadovaný výlisek. Ten má extrémně slabé stěny. Ono krabička jako taková je pěkné svinstvo a kroutí se, jen když se na ní podíváš. -) To jsou důvody proč jsem se vyhazovačů bál. Podle mého mi z té krabičky udělají vrtuli. Nebo přinejmenším to prodlouží pracovní cyklus formy, protože budu muset déle chladit. Taky jsem koukal na to tvé zaformování háčků do těch šikmých vyhazovačů a myslím si, že by se v tom takhle mohli zalamovat. Udělal bych jim úkos i ve směru odjíždění toho vyhazovače. Ale když tak srdnatě do těch vyhazovačů jdeš, tak se třeba bojím zbytečně.

Ty stěny toho výlisku jsou opravdu dost slabé, já o konstrukci výlisku nechci polemizovat, protože asi potřebuješ zrovna takto navržený díl z nějakých důvodů. Ale kdybys za mnou přišel, tak bych se snažil tě přesvědčit, abys aspoň zesílil dno té krabičky o pár desetin 3 až 5. Z důvodů, abych předešel propadům na pohledové straně, které se, při této konstrukci výlusku, určitě v rohách objeví.

Ahoj Zbynďo,

řekněme, že opomeneme propady výlisku a kvalitu výlisku abychom tady klukům nemotali hlavu. Jináč máš pravdu, když jsem si to tak kontroloval asi to tak nějak bude. Já jsem si řikal, že by krabička mohla být z POM – což by nemuselo dělat problémy z hlediska konstrukce výlisku. Jedná se pouze o ukázku, není to žádný konkrétní případ. Jen jsem to vymyslel z tohoto důvodu takto, aby forma nebyla typu placka-na placku. Když se podíváš do rohů výlisku vejde se tam v pohodě pr 2 nebo plocháč takže by vyhazovače netlačily jen na dno. Zácvaky-nožičky v šikmých vyhazovačích by snad nezlobily jsou to vesměs malé plošky.Takže tak jak bych to chtěl odpadá dvoustupňové vyhazování na vyhazovací straně. Na vtokové straně plánuju 3-deskový systém…