29. 3. 2010 v 12:57

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53089

Harry666
Člen
65 příspěvků

@Zbynecek wrote:

Honzo ano já vím, že to není žádný konkrétní díl, že je to jen jako díl. Ale já jsem si řekl, že k tomu budeme přistupovat, jako že to není díl jako. -))) Ale normální reálný díl. -))
Nechtěl jsem klukům motat hlavu, a jestli se tak stalo, tak se omlouvám. Spíš jsem chtěl naznačit (upozornit), že by se konstruktér formy měl nad výliskem zamyslet trochu obšírněji než začne konstruovat formu. Za A aby neměl zbytečné problémy se samotnou konstrukcí formy a za B v neposlední řadě protože …. Zeptám se tě takhle, co bude říkat člověk tobě a celému svému okolí když ti přinese takovíto návrh výlisku a ty podle toho uděláš formu.
Řekne:
A) Jé to jsem ale hloupí, že jsem tak špatně navrhl výlisek, který má propady.
B) Ten konstruktér to udělal tak hloupě, že tam mám teď takové propady.
-))))))
Já jsem si myslel, že ty zesílený rohy máš kvůli těm vyhazovačům. Proto jsem se ti pokoušel navrhnout, ne měnit rohy, ale zesílit tloušťku stěny. By jsi nám, v rámci výuky, mohl ukázat, jak se dá upravovat výlisek v průběhu konstrukce formy. A jak moc to ovlivní, či neovlivní formu samotnou. -))
Chci se zeptat, jaké smrštění má POM? A s ohledem na 3-deskový systém, kolika násobnou formu plánuješ? Já bych se přikláněl v rámci výuky ke dvěma hnízdům.

zdarec, mám na tebe dotaz, ty děláš jenom konstruktéra, nebo se ti i součásti dostávají do ruky kde se ti změní ve formu(jako já)? Protože konstruktér zčásti propady ovlivní jenom zčásti(tak 10-max 20%) zbytek ovlivní seřizovač na lisech.Každopádně já osobně mám se stírací deskou standartně nějaký problém 😀 jak konstrukční tak i funkční, proto se jí snažím vyhnout.. i tak si myslím že to co máte je dobré a tak by to řešit určitě šlo….
pozn. k materiálu- nevím jak součástka funguje,resp.kam přijde, každopádně POM (2-3%myslím) je dobrej nápad, i když si myslím že ABS (0,7%+-) by byl lepší(pevnější, menší smrštění…)a s teplou tryskou parádně teče..
Jinak až rozjedu DooMa SW2010 tak se vrhnu na nějaké návrhy atd…abych tu jenom zbytečně nekecal 😀