14. 1. 2013 v 11:14

Re:Re: Sprava vlastnosti zostavy #54904

.rf.
Účastník
421 příspěvků

Určité možnosti tu jsou. První dvě zřejmě nesplní vaše očekávání, protože se vlastnosti vyplňují samostatně pro každý díl.
1) Vlastnosti souboru ve Windows Exploreru, záložka Vlastní. Tady si můžete přidat nebo editovat uživatelské vlastnosti.
2) Obdobně to bude fungovat i v SolidWorks Exploreru.

3) V modelu sestavy jste schopen vygenerovat kusovník. SolidWorks si řadí položky v kusovníku podle toho jak jsou ve stromu, ne podle toho jak byly vloženy do sestavy, jako to dělá Inventor. Tento kusovník jste schopen editovat tak, že ovlivníte vlastnosti v jednotlivých dílech. Pokud je uživatelská vlastnost dílu vázána na nějakou konkrétní hodnotu z modelu dílu, např. hmotnost, rozměry, …, tak hodnotu přepíšete pouze v kusovníku, ne ve vlastnostech dílu.

4) Další možnosti zřejmě budou při použití PDM. S tím nemám žádně zkušenosti.

Nejjednodušší se mi zdá vyplnění vlastností přímo v dílu, popřípadě napojení těchto vlastností na konkrétní rozměry dílu. Toto používám pro určení rozměru polotovaru u většiny dílů. To ovšem záleží na tvaru dílů a postupech modelování.

Například: P „Tloušťka@Plechový díl1“-„RD1@Popisy“x“RD2@Popisy“ určuje rozměr plechového dílu. Hodnoty „RD1@Popisy“ a „RD2@Popisy“ jsou kóty, které ručně přidávám k ohraničujícímu obdélníku rozvinu. Při změně geometrie dílu a aktualizaci rozvinu se mi automaticky změní rozměr polotovaru ve vlastnostech dílu.