15. 5. 2015 v 15:14

Re:Re: Uloženie tiel #55996

jucas
Člen
12 příspěvků

->Tomy4

Ono asi nic jiného nezbývá, kombinace plechového dílu a vícetělového svařence v jednom díle je přinejlepším cesta jak se zbavit duševního zdraví. Generování profilů v kontextu sestavy přímo nelze. Ovšem komplikace nastane v momentě, kdy je nutné svarek ještě obrobit. To lze řešit bez úplné ztráty asociativity jen přes spletenec konfigurací nebo „virtuální“ součástí s prvkem spojení. Obě metody dle mých zkušeností přinášejí problémy s robustností a stabilitou jak asociativity tak celého SW. Také konverze díl <=> sestava je problematická vzhledem k zachování dat mimo vlastní geometrii (referenční geometrie, popisy, kosmetické závity).

Zkoušel jsem několik technik pro tvorbu svarků, jak pomocí vícetěl. dílů tak sestav. Nepodařilo se mě najít dostatečně funkční a robustní řešení. Myslím tím řešení svařovací sestavy + dílů s úpravami pro svar + obrobení svarku se zachováním rozumné asociativity.

-> kohen

15-20 min je docela síla. Jako viníka bych tipoval ten síťový provoz a zkusil otevřít soubor lokálně. Také je otázka jaká je velikost souboru. Vzhledem k tomu že datový formát SW je postaven na binárním COM bastlu od MS, který trpí chronickým bezdůvodným bujením velikosti souborů, tak u větších projektů a častém ukládání v kombinaci se systémem zálohování na serveru dokáže slušně vytížit jak síť tak server.

Pokud je problém v dlouhé obnově modelu, dá se někdy model optimalizovat. Je potřeba udělat analýzu (statistiku) prvků modelu, kde lze zjistit doby řešení jednotlivých prvků. Pak je třeba předělat kritické prvky (typicky např. vytažení k tělům) na rychlejší variantu (použít např. referenční geometrii).
Taky je možné použít zmrazení prvků stromu. Ovšem mě tahle fce rozbíjela model – bezdůvodné chyby obnovy po odmražení a SW padal (v2013). Kritické bylo opět použití konfigurací a prvků vložení a umístnění dílu. To, že je tato funkce standardně vypnutá asi není náhoda.
Co se týká tvorby výkresů, tak u větších často vychází rychlejší vzdát se asociativity a udělat jen pohledy a výkres dodělat v 2D CADu.

Techniky modelování shora-dolů používám, ale narážím na mnoho problémů se SW. Působí to na mě dojmem, že tyto postupy nejsou příliš testované, nebo max. na těch jednoduchých prezentačních demech. Vlastně jsem nikdy neviděl složitější demonstrační projekt. Mimochodem, praktický význam funkce „rozvržení sestavy (layout)“ mi dlouhodobě uniká, a soudě podle různých diskuzích na net. fórech nejsem zdaleka sám.