Téma: aplikovanie síl do stredu súčiastky - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

9. 2. 2016 v 8:34

aplikovanie síl do stredu súčiastky #62905

bledo
Účastník
18 příspěvků

Chcem sa opýtať či mi vie niekto poradiť, že keď chcem zaťažiť valec v strede súčiastky, tak ako mám aplikovať silu na toto teleso? Lebo mi smer a pôsobisko síl hodilo na okraje válca…. Neviem či si mám vytvoriť v strede válca väčší priemer ale to budú potom skreslené výsledky. Ďakujem.

Přílohy

9. 2. 2016 v 8:35

Odpověď na: aplikovanie síl do stredu súčiastky #62907

bledo
Účastník
18 příspěvků

asi som dal FEA analýzu do zlej sekcie…

9. 2. 2016 v 10:50

Odpověď na: aplikovanie síl do stredu súčiastky #62924

pepe
Účastník
682 příspěvků

Poprosil jsem kolegu, který se u nás tímto okrajově zabývá, ať se na to mrkne 😉 Slíbil, že ti zkusí odpovědět na tvůj dotaz 🙂

9. 2. 2016 v 16:03

Odpověď na: aplikovanie síl do stredu súčiastky #62933

pepe
Účastník
682 příspěvků

„hele, podle obrázku těžko říct, ale mám dojem, že to dělá v Xpresu. ten umí zadávat okrajové podmínky jenom na plochy, takže nic jinýho s tím ani neudělá. druhá věc je ta, co to je za součást a jak má být namáhaná. pokud na tom kroužku uprostřed je pak v reále nasazené nějaké oko nebo ložisko, tak je ta síla zadaná vlastně správně, protože ta síla pak opravdu působí primárně na ten válcový povrch . v praxi je asi jen málo případů, kdy jde o liniové zatížení a ještě k tomu přímo na ose… pro detailnější posouzení by to chtělo asi o tisíc informací víc ;-)“

10. 2. 2016 v 8:07

Odpověď na: aplikovanie síl do stredu súčiastky #62936

bledo
Účastník
18 příspěvků

Ďakujem, už sa teším na odpoveď. Takže prikladám výkres a obrázky, aby bolo jasnejšie o čo ide. Hriadeľ je vložený do dvoch navarených puzdier na bočných plechoch.Pritiahnutý pomocou matíc. Na hriadeli je zavesené tiahlo, ktoré spôsobuje namáhanie hriadeľa na ohyb a možno aj šmyk. Zatiaľ som sa pokúšal nájsť spôsob, ako umiestnim silu do stredu hriadeľa. Zistil som, že nemusím vytvárať väčší priemer na hriadeli, ale stačí vytvoriť bod na ploche hriadeľa, kde sa dá táto sila aplikovať. Ako ste hore vyššie uviedli, sila sa nedá aplikovať do stredu osi hriadeľa, ale len na plochu. Keď som aplikoval silu v bode na ploche, Von Misesove napätie v tomto bode mi vyšlo veľmi veľké (neviem prečo, asi veľká sila na malej ploche). Tak som nakoniec silu vymazal z hriadeľa, vložil do zostavy aj tiahlo, ktoré má takú istú šírku, ako ten zväčšený priemer hriadeľa a aplikoval som na neho túto silu. Connections/Spojenia súčiastok som v celej zostave som nastavil ako Komponent Contact set-Bonded alebo Contact set-No penetration. Teraz mi to dáva už rozumnejšie výsledky. Posúďte sami… 🙂

Přílohy

Odpověď na téma

Reklama

Reklama