Téma: Automatické přiřazení tiskárny - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

30. 1. 2009 v 8:57

Automatické přiřazení tiskárny #51518

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Měl bych jěště jeden dotaz a to ohledně nastavení tiskáren pro jednotlivé formáty výkresů. Jde někde nastavit aby se mi automaticky výkresy A4, když dám (ctrl+p) tiskl na A4 tiskárně a já nemusel pořád vybírat ze seznamu dostupných tiskáren? To samé pro A3, A2 atd. Nikde jsem to zatím nenašel, pokud to vůbec jde.

30. 1. 2009 v 11:05

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52691

Roman Spacek
Účastník
45 příspěvků

bojím se, že todle SW neumí. Ruku do ahně za to nedám, ale asi je to ,,nadstandart,, 🙂
Ale není k zahození to poslat jako námět k SW2010 🙂

30. 1. 2009 v 14:22

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52692

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

I tak díky, a zdá se mi Váš nápad jako docela dobrá připomínka. Určitě to navrhnu.

PS: nedalo by se toto udělat nějakým skriptem? Pokud by byl někdo ochotný poradit, budu rád.

3. 2. 2009 v 19:05

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52693

Honza
Účastník
53 příspěvků

Nastavit to lze, již dlouho ale je to pakárna, musí se to nastavit již v šabloně tisku. Dáte tam jakoby přípravu k tisku, tisk nedáte, a potom to uložíte jako šablonu. U mě to fungovalo, jenže pak jsme se přestěhovali tiskárny se mi rzhodily, a tak to zas nastvuju ručně…

4. 2. 2009 v 6:22

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52694

alda
Účastník
233 příspěvků

@Honza wrote:

Nastavit to lze, již dlouho ale je to pakárna, musí se to nastavit již v šabloně tisku. Dáte tam jakoby přípravu k tisku, tisk nedáte, a potom to uložíte jako šablonu. U mě to fungovalo, jenže pak jsme se přestěhovali tiskárny se mi rzhodily, a tak to zas nastvuju ručně…

Ano! funguje to, diky za tip. Také jsem o této možnosti nevěděl.

4. 2. 2009 v 13:16

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52695

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Nebyl jsem schopen to rozbehnout jak zde popisujete. Vždy mi zůstane „viset“ poslední tiskárna kterou jsem pouzil. Muzete me jeste jednou trochu podrobneji navest kde to nastavim?

4. 2. 2009 v 20:08

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52696

Honza
Účastník
53 příspěvků

Ano! funguje to, diky za tip. Také jsem o této možnosti nevěděl.

Není zač, rád pomůžu když vím!

5. 2. 2009 v 13:21

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52697

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

@Honza wrote:

Nastavit to lze, již dlouho ale je to pakárna, musí se to nastavit již v šabloně tisku. Dáte tam jakoby přípravu k tisku, tisk nedáte, a potom to uložíte jako šablonu. U mě to fungovalo, jenže pak jsme se přestěhovali tiskárny se mi rzhodily, a tak to zas nastvuju ručně…

Jaký používáte operační systém? Mě se to na XP nepodařilo vůbec rozběhnout. Ikdyž jsem to řešil s podporou a šel krok po kroku.

5. 2. 2009 v 17:05

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52698

Honza
Účastník
53 příspěvků

@Davidbery wrote:

@Honza wrote:

Nastavit to lze, již dlouho ale je to pakárna, musí se to nastavit již v šabloně tisku. Dáte tam jakoby přípravu k tisku, tisk nedáte, a potom to uložíte jako šablonu. U mě to fungovalo, jenže pak jsme se přestěhovali tiskárny se mi rzhodily, a tak to zas nastvuju ručně…

Jaký používáte operační systém? Mě se to na XP nepodařilo vůbec rozběhnout. Ikdyž jsem to řešil s podporou a šel krok po kroku.

mám XP – znáte postup tvorby šablon?

otevřu prázdný výkres – zadám tisk -vebyru tiskárnu a nastavím to jak potřebuju – ok (netisknu) -ukončit- uložit jako šablonu – je to jednoduché.

6. 2. 2009 v 6:14

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52699

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Postup znám a vše dělám podle postupu. Výsledek se ale nedostavuje, no nechám to už asi ležet 🙂

6. 2. 2009 v 9:47

Re:Re: Automatické přiřazení tiskárny #52700

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

Tak jsem se konečně dokopal k jádru problému. Vše jsem měl nastavené v pořádku v šablonách, ale problém byl v natsavení tisku. Je nutné zatrhnout na vzhledu stránky u tisku – nastavení tohoto dokumentu. Musím uznat, že tentokát mi dost pomohla samotná podpora SW. Jsem rád, že se to povedlo a snad to pomůže i někomu jinému.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama