Klasické zobrazení

Celková délka přířezů

Úvod Obsah fóra SolidWorks Výkres Celková délka přířezů

Toto fórum obsahuje 5 odpovědí a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem radecek.ik Profile photo of radecek.ik před 2.12.2020 07:38.

• Autor
    Citovat #80115
    Fifina
    Účastník
    3 příspěvků

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, chtěl bych si vytvořit šablonu tabulky přířezů tak aby mi ukazovala pouze celkovou délku profilu jednotlivých profilů. Momentálně jsem v situaci kdy mám tabulku a na prvních 5 řádcích je profil 30x30x2 a hodnota u celkové délky je u všech stejná. Je nějaký postup jak sloučit jednotlivé řádky se stejným popisem? Aby  např. na prvním řádku byl profil 30x30x2 s celkovou délkou a na druhém řádku už profil 40x40x3?

Celková délka přířezů
    Citovat #80116
    radecek.ikProfile photo of radecek.ik
    Moderátor
    247 příspěvků

ahoj, stačí ve stromě prvků rozbalit položku Tabulka přířezů a jednotlivá těla ručně přesunout do jedné podsložky, pak budeš mít v tabulce přířezů ve výkrese vždy jeden řádek pro každý profil

Celková délka přířezů
    Citovat #80117
    Fifina
    Účastník
    3 příspěvků

Děkuji, určite dobrá informace do budoucna.

Každopádně tímto postupem přijdu o tabulku přiřezů, kde budou jednotlivé délky ne?
    Bral jsem to tak, že by bylo dobré mít ve výkresu klasickou tabulku přířezů a potom doplnkovou tabulku s celkovou délkou, s tím že by každá tabulka fungovala z jiné šablony.

Celková délka přířezů
    Citovat #80118
    Moderátor
    247 příspěvků

to by šlo obejít vytvořením další konfigurace v modelu, pak můžeš mít tolik tabulek přířezů, kolik budeš mít konfigurací

Celková délka přířezů
    Citovat #80380
    Fifina
    Účastník
    3 příspěvků

Po dlouhé době jsem se k tomuto zase vrátil, zkoušel jsem to v konfiguracích, ale na toto se konfigurace nevztahuje, pokud tedy nedělám něco špatně. V podstatě jsem stále na tomto bodu, model je ze 4 kusu, 2 druhy profilu. Dostanu se na 2 položky, pro každej typ profilu jeden řádek pomoci návodu od Vás, ale to se mi rozhodí zárověn klasickou tabulku přířezů. Zautomatizovat sloučení stejných řádků, pouze pro jednu šablonu tabulky přířezů se mi stále nedaří. 

Celková délka přířezů
    Citovat #80443
    Moderátor
    247 příspěvků

ahoj, musíš si vytvořit novou konfiguraci a v odvozených konfiguracích „jako svařený“ provedeš změnu v tabulce přířezů jak je popsáno výše

přikládám soubory v 2020

Přílohy
    1. svař_msw.slddrw (118 kB)
    2. svař_msw.sldprt (793 kB)
    • Tato odpověď byla upravena 2.12.2020 07:38 uživatelem Profile photo of radecek.ikradecek.ik.
Zobrazeno: 1 až 6 (z 6 celkem)

Odpověď na: Celková délka přířezů

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.