Téma: Číslování výkresů – označení souborů - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

28. 9. 2009 v 6:31

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52793

lapip
Člen
98 příspěvků

Ano funguje to znaměnitě.
Není třeba odměna. Myslím, že takhle funguje ve vícero konstrukcích a projekcích.
Každý má svůj styl ukládání souborů. Myjsme to vyřešili takto jednoduše.

Ano zpětná vazba funguje také není třeba se potom ptát kdo to vytvořil a obcházet každého. Vidím P příjdu ááá Prauzek dobře máš tam chybu aa N pan Novák no koukej Karle máš tady špatně to a to …

Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna 🙂 😀

18. 11. 2009 v 15:46

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52794

Krausi
Účastník
20 příspěvků

Když to tady tak čtu, máte někdo zkušenosti s číslováním přímo PDMkem?? Pry tam někjaké možnosti existují. Budeme teď zavádět ve firmě celý systém včetně právě PDM, proto mě to zajímá. Chystáme se, že komplet výrobu přemodelujeme a přečíslujeme. Do teď jsme jeli v AutoCADu LT.

17. 12. 2009 v 21:22

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52795

Davidbery
Účastník
66 příspěvků

@Krauši wrote:

Když to tady tak čtu, máte někdo zkušenosti s číslováním přímo PDMkem?? Pry tam někjaké možnosti existují. Budeme teď zavádět ve firmě celý systém včetně právě PDM, proto mě to zajímá. Chystáme se, že komplet výrobu přemodelujeme a přečíslujeme. Do teď jsme jeli v AutoCADu LT.

Upřímnou soustrast, kdybchom chtěli u nás převést kompletní výkresovou dokumentaci co máme ještě z AutoCADu příští Vánoce bychom byli tak ve třetině…:-))). Jinak PDM je skvělý produkt, škoda jenom, že cena je o něco vyšší než máme představu.

30. 11. 2011 v 13:38

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52797

Jendix
Člen
42 příspěvků

Ahoj, chtěl bych se zeptat jakou máte strategii – systém – pojmenování dílů – v případě nasazení ERP.

Jde mi o to, že u nás je o tom tom těd kvůli nasazení debata. Jde o to, že doposud je v podstatě prosazena varianta s čistě numerickým systémem, který naprosto neodlišuje, hlavní sestavy od podstav, přijde mi to naprosto nesmyslné a značně kontraproduktivní. Vzhledem k tomu, že naše produkce a konstrukce se točí víceméně kolem podobných věcí, navrhoval jsem vytvoření určitého klíče (např. na začátku vždy 4 písmena, pak číselná kombinace s rozlyšením sestav, podsestav a jednotlivých dílů)

Příklad:
ABCD_00-00-00 – hlavní sestav komponenty typu ABCD
ABCD_00-00-01 – díl hlavní sestyv
ABCD_01-00-00 – podsestava hlavní sestavy
ABCD_01-00-01 – díl podstestavy

samozřejmě je označení možné doplnit ještě o jiná označení. jde mi jen o to, že ten stav jak je to ted navrženo je např. následující (také pomocí výše zmíněné excel tabulky)

000001 – 1 – 001 verze 001 nějaké sestav
000002 – 1 – 001 další sestava
000003 – 1 – 001 hlavní sestava

v ERP si to člověk samozřejmě může dohledat o jaké sestavy jde, ale při prvním pohledu vidí člověk jen čísla

Děkuji za každý názor a příspěvky k mému dotazu.

ps: zajímají mě hlavně a zkušenosti s jednotlivými variantami, jejich výhody a nevýhody

15. 12. 2011 v 21:23

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52798

Mildo
Účastník
126 příspěvků

pozerám tu na to ….no starého psa novým kúskom len tak nenaučíš…

16. 2. 2012 v 21:53

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52799

Ladas
Účastník
32 příspěvků

Měl jsem stejný problém. Celý systém jsem okopíroval z automobilek, konkrétně od Citroenu, mají to dobře vyřešené a má to hlavu a patu. Pokud máte zájem o konkrétní věci a celý systém, pošlu některá data přez mejl. Kdo chce, ať napíše. Můj mejl je – sovadina.l@seznam.cz. Poslal bych sestavu svařovacího přípravku na Citroen v eDrawings, kusovník v exelu a nějaké výkresy v tifu.

9. 3. 2012 v 8:55

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52800

Ales
Účastník
272 příspěvků

Já jsem začal používat pro modely jména v kombinaci s adresářovou strukturou — nejsem původem strojař ale IT, tak mi to přišlo logické. Jenže zřejmě to nepřijde logické autorům SolidWorksu, takže se mi začaly stávat divné věci a teď nějak nevím, co s tím.

Například mám adresář, v něm je sestava přístroje a jeden z dílů se jmenuje například kryt.sldprt (celým jménem spínačkryt.sldprt). Jaký kryt a k čemu a která verze, to mám uvedeno ve vlastnostech, kde na to používám uživatelské parametry.

Pak mám jiný adresář, tam je jiný přístroj, který má jiný kryt, soubor taktéž kryt.sldprt (ale adresář samozřejmě jiný, převodníkkryt.sldprt). Průšvih nastane, když oba přístroje chci dát do stejného rozvaděče. Dva různé soubory se stejným jménem, bez ohledu na to, že každý je v jiném adresáři a z hlediska počítače systému je to tedy jednoznačně jiný soubor, SW nevydýchá a náhodně zvolí jeden z krytů pro obě podsestavy.

A teď řeším, jestli se to dá nějak vypnout, nějak obejít nebo jestli budu muset vymyslet nějakou jmennou konvenci a přejmenovávat soubory. Naštěstí těch kolizních mám jen pár desítek, ale i tak je to opruz na celý den. A divné duplicity ve jmenné konvenci by to znamenalo — ten „převodníkkryt.sldprt“ bych musel přejmenovat na „převodníkpřevodník_kryt.sldprt“ a to moje ajťácká duše nějak neskousne.

Nevíte někdo co s tím?

9. 3. 2012 v 9:08

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52801

alda
Účastník
233 příspěvků

Jednoznačně zvolit jiný systém! V SWX nelze vložit do sestavy dva různé modely se stejným názvem.
Volil bych textový popis + číslo např.
Kryt-Spinac_001.sldprt
Kryt-Prevodnik_001.sldprt

Číslo jsem tam vložil hlavně z důvodu, kdy budete mít např. v adresáři Spínač kryty dva. Pokud takový připad nenastane, číslo tam dávat nemusíte.

9. 3. 2012 v 9:21

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52802

Ales
Účastník
272 příspěvků

Tak mě to asi nemine 🙂

Dík.

9. 3. 2012 v 17:25

Re:Re: Číslování výkresů – označení souborů #52803

Jendix
Člen
42 příspěvků

Pro mě je v případě jmen nejjednodužší používat kromě názvu i unikátní číselné označení. Má to víc výhod, snadno se v tom orientuje, navíc pokud má člověk sestavu, data patřící k sestavě jsou seřazená hned za sestavou a né divoce rozseta v adresáři.

Např. xxxx-yyy-zz_kryt-prevodnik.sldrpt

převážně při práci v týmu to vidím jako velkou výhodu (co někdo nazve kryt, může druhý nazvat např. oplechování, nebo dekl a pak vzniká zbytečný zmatek)

Odpověď na téma

Reklama

Reklama