Téma: co používáte při kreslení v SW? - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

3. 8. 2012 v 8:14

co používáte při kreslení v SW? #52108

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

Dobrý den chtěl jsem se ze zvědavosti zeptat co používáte při kreslení v SW klasickou myš nebo nebo něco jiného. 3D myš dotykovou obrazovku.. poslední dobou mě začínají bolet prsty s toho klikání tak se snažím nějak si ulevit jako nejlevnější varianta mě napadla koupit si nějakou lepší herní myš ale nevím. Co by ste mi poradily

3. 8. 2012 v 8:28

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54781

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

myslele jsem třeba něco podobného máte s tím někdo zkušenosti ?
Logitech Wireless Trackball M570
http://mysi.heureka.cz/logitech-wireless-trackball-m570/specifikace/#section

3. 8. 2012 v 8:56

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54782

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Používám myši od firmy Razer, nejprve Habu, nyní Mamba, označované jako herní. Při výběru je pro mě nejdůležitější jak myš padne do ruky, jak je veliká, těžká (nepoužívám bezdrátová zařízení). Výhodou jsou i naprogramovatelná další tlačítka.
Zatím jsem nezkoušel zařízení jiného typu, například TrackBall, s myší jsem si vystačil.

3. 8. 2012 v 11:20

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54783

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Já používám úplně nejjednodušší klasickou myš od Logitechu (M-UV96) a úplně stačí. Ale na zjednodušení a zmenšení přejezdů k tlačítkům je fajn používat klávesové zkratky. To je hned polovička „myšování“ 🙂

6. 8. 2012 v 12:11

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54784

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

já používám taky úplně obyčejnou klasickou myš a študoval jsem na netu co používaj profící a na razil jsem na 3D myš což mě hodně zaujalo na otáčení modelu je to dobrá pomůcka
našel jsem na to nějakou reklamu
http://www.youtube.com/watch?v=LS-hEsIk5ao&feature=relmfu
právě ten trackball by měl umět to samé asi ?

6. 8. 2012 v 12:15

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54785

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

7. 8. 2012 v 6:03

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54786

kohen
Účastník
486 příspěvků

Už nějaký ten rok se konstrukcí živím a zkoušel jsem i polohovací zařízení Space pilot. Mé doporučení pro klasickou konstrukci stačí myš, aby vyhovovala do ruky, každý má jiné požadavky (osobně doporučuji Logitech). Polohovací zařízení jsem využíval pro modelování plošných těles v NX a na tuto práci je super. Problém je cena zařízení. Pokud by byla jako cena jako u myši, tak není co řešit i když ji nyvyužiješ na 100% určitě zpříjemní ovládání.

7. 8. 2012 v 13:16

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54787

PetrVosahlo
Člen
55 příspěvků

Právě že se ted cena dost zdostupnila a klesla na zhruba 3000 za obyčejnou 3d myš s 2 programovatelnými tlačítky

8. 8. 2012 v 5:33

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54788

kohen
Účastník
486 příspěvků

I při nižší ceně dle mého názoru pro klasickou konstrukci mevyužité. Vhodné pro plochaře a formaře, tam zase Space pilota, který není za 3000. V každém zaměstnání řeší jaký to bude mít přínos.

3. 9. 2012 v 11:19

Re:Re: co používáte při kreslení v SW? #54789

kohen
Účastník
486 příspěvků

Osobně bych investoval raději do více monitorů. Nejprve jsem si myslel, že je to zbytečné, ale člověk si rychle zvykne a dnes bych neměnil.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama