Téma: CUTLIST vs. BILL OF MATERIALS - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

11. 12. 2013 v 13:01

CUTLIST vs. BILL OF MATERIALS #52310

DAREK
Účastník
15 příspěvků

Nazdar, mám vytvorený rám z rúr pomocu structural member, na ktorom sú privarené rôzne plechy a tď. Ten rám je samostatný part a celé je to s tými plechmi ako assem. Teraz príde na rad môj problém: Keď si vytvorím výkres z toho partu tak mi v Cut liste vyhodí všetky rúry a ich rozmery, keď si vytrvorím výkres z tej zostavy môžem tam vložiť len kusovnjík a.k.a. bill of materials, v ktorom je rám uvedený len ako jeden diel. Dá sa to aj niak automaticky zkombinovať? Aby som nemusel všetko vkladať manuálne? Každá rada sa mi hodí

12. 12. 2013 v 5:58

Re:Re: CUTLIST vs. BILL OF MATERIALS #55437

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Zkuste vložený kusovník upravit podle obrázku. Nastavte správně Typ kusovníku (označeno červenou barvou). roztáhněte si kusovník pomocí šipek (označeno modrou barvou) a kliknutím na mínus si sbalte podsestavy, které nemají být rozpadlé. U vaší svařované konstrukce skryjte vybraný řádek a zůstanou vám zobrazené jen přířezy.
Vy teď budete muset jen správně nastavit vlastnosti přířezů tak, aby se vyplňovaly i v tomto kusovníku.

12. 12. 2013 v 7:53

Re:Re: CUTLIST vs. BILL OF MATERIALS #55438

DAREK
Účastník
15 příspěvků

Podarilo sa,díky moc!

17. 12. 2013 v 22:12

Re:Re: CUTLIST vs. BILL OF MATERIALS #55439

Mildo
Účastník
126 příspěvků

Aj takto sa to dá:
– spominany ram vydas s vykresom ako keby pod-zostava, kde kusovnik bude vlastne jeho tabulka prirezov
– ostatne zostane v strukture zostavy, mozno to bude prehladnejsie ram a tie plechy potom k nemu

Odpověď na téma

Reklama

Reklama