Téma: editace položek Toolboxu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 10. 2016 v 17:14

editace položek Toolboxu #66243

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

když vkládám do sestavy položky z toolboxu, potřebuji pak u jednotlivých dílů vyplnit vlastnosti (jméno, rozměr a norma). Problém je, že položky toolboxu jsou jen pro čtení, musím jí tedy vždy při ukládání najít, kliknu prvým tlačítkem a ve vlastnostech odkliknu atribut jen pro čtení. Docela to zdržuje, poradí někdo co s tím? Nebo to dělám úplně blbě? Díky

Přílohy

2. 10. 2016 v 17:30

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66245

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

mělo by to jít změnou atributu u složky, ne? Jenže když to odškrtnu a pustím znova vlastnosti, je to tam zpátky. Nejde to ani přes total commander

Přílohy

3. 10. 2016 v 16:08

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66250

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Pozor na to. Díly které jsou jen pro čtení nechej jen pro čtení. Má to svůj význam. Pokud si chceš rychle nějaký díl z toolboxu upravit, klikni na něj pravým tlačítkem ve sloupci Knihovny návrhů a dej „Vytvořit díl“ a ulož si ho kamkoli pod novým názvem.

Pokud chceš globálně odladit celou databázi toolboxu, dělá se přes prostředí Konfigurátoru, spustíš ho – viz obr.

TBX Configure

Můžeš si například vytvořit vlastní normu a zkopírovat si do ní jen některé normálie které chceš používat a těm přidat uživatelské vlastnosti a modifikovat je. Počítej s tím, že odladění takové databáze je běh na delší trať. Rozhodně doporučuju detailně nastudovat nápovědu:

http://help.solidworks.com/2016/czech/SolidWorks/toolbox/t_toolbox_configuring.htm?id=70e8c8f73e7644af9a820e015d029fa6#Pg0&ProductType=&ProductName=

 

4. 10. 2016 v 10:38

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66251

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

no já díly neupravuju, jen do nich dopisuju vlastnosti, aby se mi to pak objevovalo v kusovníku. Takže to dělám jen u těch dílů, které jsou v sestavě nové (jak tam tu vlastnost jednou dopíšu, podruhý už samozřejmě nemusím). Myslíte, že by s tím mohl být v budoucnu problém? Mě to tak naučili v bývalý práci, tak to tak dělám pořád..

5. 10. 2016 v 11:02

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66254

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Nic ve zlým, ale odstraňování atributu jen pro čtení a dopisování vlastností mi příjde celkem neohrabaný. Jestli by s tímhle postupem mohl být v budoucnu problém nevím, ale díly pro čtení asi nejsou nastaveny jen tak pro nic za nic.

Nám s tím konkrétně pomohli na technické podpoře. Od té doby vím, že profíci to řeší přes úpravu databáze a hromadnou konfiguraci uživatelských vlastností – viz http://help.solidworks.com/2016/czech/SolidWorks/toolbox/t_Creating_Text_Properties.htm

 

5. 10. 2016 v 20:40

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66272

pepe
Účastník
682 příspěvků

Zcela souhlasím s QBczech. V opačném případě si jen zbytečně přiděláváš práci. V prostředí Konfigurátoru je to mnohem rychlejší a snazší 😉

6. 10. 2016 v 7:56

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66276

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

opravdu to je postup na dvě věci, proto se ptám tady, jelikož vždycky někdo poradí 🙂 Díky

Jinak mi přestalo chodit upozornění na e-mail, je to jen u mě nebo je to problém serveru (vždy to u tématu zaškrtnu a spam byl první, co mě napadl)?

 

6. 10. 2016 v 8:27

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66277

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Upozornění na email nechodí ani mně,  viz téma zde: http://www.mujsolidworks.cz/forum/topic/sledovani-temat/

7. 10. 2016 v 8:26

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66286

kohen
Účastník
486 příspěvků

Jen dej pozor aby při změně verze SWx nedošlo k přepsání Toolboxu. Jinak budeš vše vyplňovat znovu. Tyto věci se řeší v databází v PDM (pokud se používá) nebo vlastní knihovnou na serveru.

10. 10. 2016 v 13:12

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66289

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

to QBczech: konečně jsem se k tomu dostal a přes konfigurátor je to mnohem lepší. Díky za radu

10. 10. 2016 v 16:04

Odpověď na: editace položek Toolboxu #66291

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Není zač 😉

Odpověď na téma

Reklama

Reklama