Téma: Hláška jiný uživatel používá - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

26. 2. 2016 v 7:03

Hláška jiný uživatel používá #63476

Martin Ovad
Účastník
5 příspěvků

Ahoj,

další problém objeven – při tvorbě plechového dílu, konkrétně po vytvoření a uložení výkresu a exportování PDF souboru výkres zavřu, model uložím do DXF souboru kvůli rozvinu a potom následně otevřu výkres z modelu, třeba kvůli nějaké úpravě, vyskočí na mě hláška, že tento soubor používá jiný uživatel (co to je za dacana ten jiný uživatel ??). Přitom jediný, kdo se souborem něco dělá, jsem já. Otevře se mi jenom kopie pro čtení, která samozřejmě nelze uložit a musím restartovat solidworks, aby jsem soubor mohl otevřít normálně k editaci.

Tohle se děje pokaždé v SW 2016, v předchozí 2013 tento problém nebyl.

Nějaká rada?

Díky

 

Martin

29. 2. 2016 v 8:25

Odpověď na: Hláška jiný uživatel používá #63510

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, stávalo se nám to samé 🙁 Od podpory nám přišlo vyjádření viz níže….

Dodržíte-li v SolidWorks 2016 následující postup:
– otevřít libovolný výkres
– provést jeho export například do DWG, DXF, PDF a další
– zavřít výkres, u kterého jste export provedli

Tak při následném otevření konkrétního výkresu obdržíte upozornění, že „jiný uživatel používá daný dokument výkresu SolidWorks, chcete otevřít kopii?“.

Jedná se o známou chybu SolidWorks, která je evidována pod následujícím číslem SPR:
SPR 906571: Save drawing as DWG or PDF, close drawing before saving and then try to reopen file gives file in use error.

Tato chyba by měla být opravena ve verzi SolidWorks 2016 SP2. Do té doby můžete použít následující postup, kterým lze chybu obejít: Restartujte proces (produkt) SolidWorks.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama