Téma: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

16. 10. 2017 v 10:38

Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70725

Gerix
Účastník
9 příspěvků

Ahoj,

chtěl bych Vás poprosit o radu s výběrem jen určitých dílů. Mám sestavu typu:

 

101-základna

102-hranol 01

103-hranol 02

Šroub M8

Kolík D8H7

Potřeboval bych hromadně vybrat jen pozice, které mají číslo 001-999. Lze to vybrat nějak nativně přes SolidWorks, nebo je nutné napsat makro?

Vyráběné pozice mám s číslem pozice, normalizované díly bez(pouze název typu „šroub“).

U pár dílů to lze vybrat samozřejmě ručně, ale když tam mám třeba 600 dílů, tak je to zdlouhavé.

Potřebuji to z důvodu hromadné úpravy vlastností souboru (číslo projektu, název projektu,…)

 

Děkuji za rady.

 

Přílohy

16. 10. 2017 v 12:47

Odpověď na: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70729

pepe
Účastník
682 příspěvků

vyber

Ahoj, můžeš na to použít Rozšířený výběr. Najdeš viz obrázek. V jeho definici pak zadej, že má hledat podle Názvu dokumnetu, který obsahuje znak –

Mohlo by to takto fungovat bez další potřeby vlastního makra.

16. 10. 2017 v 13:22

Odpověď na: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70730

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Návod co dává pepe by měl fungovat.

Nebo já to řeším tak že díly které jsou nakupované položky mají vlastnost „IsToolboxPart“ a potom lze jednoduše vybrat pouze soubory  Toolbox a přes Vybrat doplněk tento výběr invertovat.

Prozradíš ale prosím jak hromadně změnit vlastnosti souboru?

 

16. 10. 2017 v 13:43

Odpověď na: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70733

Gerix
Účastník
9 příspěvků

@pepe – Možnost rozšířeného výběru jsem zkoušel, ale úplně nevím co dát do podmínky, aby to zohlednilo/vybralo jen první 3 čísla dílu pouze pokud budou obsahovat čísla 001-999. Poradíš prosím?

vlastnosti


@Tom
áš – kde prosím navolím možnost „IsToolboxPart“ – Toolbox nepoužívám – má to asi přímou návaznost, že?

Hromadně upravíš vlastnosti souborů tak, že v sestavě vybereš díly, do kterých chceš vložit vlastnost a pomocí okna „Uživatelské vlastnosti“ (které si nejdřív vytvoříš – je na to speciální nástroj) je přímo vložíš. Obrázek to vystihne lépe:

vlastnosti___

16. 10. 2017 v 14:07

Odpověď na: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70734

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

IsToolboxPart zadáš jako vlastnost a přiřadíš jí hodnotu 1. Myslím že to bude fungovat i když toolbox nepoužíváš.

Dík za tip, okno uživatelských vlastností používám, ale nenapadlo mně zkusit něco měnit v prostředí sestavy a ještě k tomu hromadně.

Přílohy

16. 10. 2017 v 19:39

Odpověď na: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70737

pepe
Účastník
682 příspěvků

Díly, které chceš vybírat, mají nějaký jiný společný jmenovatel? Například společnou hodnotu nějaké uživatelksé vlastnosti nebo tak něco? Zástupné znaky, jako je * a podobně mi v rozšířeném výběru nefungovali.

17. 10. 2017 v 5:38

Odpověď na: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70738

Gerix
Účastník
9 příspěvků

Ve všech dílech mám uživatelskou vlastnost „pozice“

1) Pokud je to vyráběný díl tak má pozici „001-999“

2) Pokud je to normalizovaný díl, tak má hodnotu „-„

Šlo by tedy zvolit, aby to vyhledalo jen díly s hodnotou „pozice“ „-„?

Děkuji za odpověď.

17. 10. 2017 v 6:09

Odpověď na: Hromadný výběr dílů dle čísla pozice #70740

Gerix
Účastník
9 příspěvků

Tak už vím 🙂

Díky za rady.

pozice

Odpověď na téma

Reklama

Reklama