Jak dělat složutější povrchy?

Autor
Příspěvky

3. 12. 2009 v 17:25

Jak dělat složutější povrchy? #51699

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Zdravím,
rád pracuji v Solidu ale zatím jsem dělal strojařské součásti nebo různé jednodušší objekty, ale chtěl bych se naučit modelovat něco složitějšího např. nějaké oblé objekty či kapoty aut atd. Vím, že to není nic jednoduchého ale nějak nevím jak na to. Mohl by mi někdo stručně popsat jak se to dělá, popřípadě odkázat na nějaký web.
Díky

4. 12. 2009 v 6:45

Re:Re: Jak dělat složutější povrchy? #53417

kohen
Účastník
486 příspěvků

Jednoduchý návod jak na složité plochy najdeš v lekcích SWx, nevím jestli to ale k něčemu bude dobré.
Opravdu reálné a složité věci přicházejí s praxí. Již jsem toho na SWx docela dost namodeloval v plochách a SWx toho zvládne opravdu hodně, ale bohužel musím říci, když jde do tuhého, tak to není ten ideální software. Určitě je toho moc co do ploch přidat a vylepšit, ale to bychom se dostali na jinou úroveň CADu, např. Catia, NX, …

Urči konkrétní úlohu! Takové to ať je to složité a lahodí to oku. To je zadání na nic.

PS: Musíš se ptát na konkrétní věci, protože na ty obecné ti málokdo odpoví.

4. 12. 2009 v 15:42

Re:Re: Jak dělat složutější povrchy? #53418

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Inu dobrá.
Jelikož se zajímám o modely letadel, tak bych si chtěl nakreslit letadlo. Křídlo je jednoduché, ale trup je celkem složitá věc, jelikož je dosti tvarově složitý. Mám k dispozici nárys a půdorys, ale jak na to?

6. 12. 2009 v 18:23

Re:Re: Jak dělat složutější povrchy? #53416

toust
Účastník
91 příspěvků

no, podrobné odpovědi jak nakreslit nějaké letadlo se tady asi nedočkáš, na to je zadání příliš obecné. hoď sem aspoň obrázek jak by to mělo vypadat.

v manuálu k SW 2007 (asi) byl na přiloženém CD namodelovaný větroň. ne sice úplně 100% ale na začátek by to v klidu stačilo. dokonce byl zavazbený tak že se mu dalo hýbat kniplem a podle toho se mu natáčely klapky.

jinak asi nejsilnější funkce je „spojení profilů“, s tím jde dělat celkem skoro všechno. úplné kouzlo je „křivost“, tu si hlídej, zobrazuj a zapínej co nejvíc. je to jednoduchý a přehledný způsob jak dělat plochy krásné a hladce napojené. není celkem problém plochu udělat, nejhorší je aby byla pěkná a korektní.

Odpověď na téma