Téma: Jak ukotvit sestavu v prostoru - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

19. 4. 2015 v 0:18

Jak ukotvit sestavu v prostoru #52498

elektrikarCZE
Člen
3 příspěvky

Dobrý den,
jak ukotvit sestavu v prostoru? Jedná se mi o to, že když kliknu na řez, tak není kolmý k sestavě ale v nějakém úhlu. Základní část sestavy je daná pevně -> když je volná, tak se hýbe celá sestava v prostoru, takto se pohybují jen části sestavy – což je správně.
Děkuji

19. 4. 2015 v 16:23

Re:Re: Jak ukotvit sestavu v prostoru #55958

Anicka
Člen
4 příspěvky

Zkuste uvolnit základní díl a zavazbit jeho počátek s počátkem sestavy.

19. 4. 2015 v 19:01

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #55959

elektrikarCZE
Člen
3 příspěvky

Děkuji moc. Ještě mám jeden dotaz, nevím jak se mě to stalo, ale při řezu se všechny stěny a prvky chovají jako duté – jsou pouze vidět hrany a plochy stěn viz příloha. Dělá mi to, i když založím nové díly. Děkuji předem za odpověď.

Výstřižek

Přílohy

20. 4. 2015 v 6:52

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #55960

Anicka
Člen
4 příspěvky

Při vytváření řezu je potřeba zaškrtnout „Zobrazit uzavření řezu“.

Výstřižek

Přílohy

23. 4. 2015 v 6:58

Re:Re: Jak ukotvit sestavu v prostoru #55961

elektrikarCZE
Člen
3 příspěvky

Děkuji za odpověď.

Jak lze nastavit solidworks, aby šel komponent vytisknout na 3D tiskárně? Nebo existuje nějaký skript který vygeneruje zdroják pro 3D tiskárnu? (nikdy jsem nepracoval s tiskárnou) Kam se musí zadat tolerance aby to pasovalo do sebe, nebo se musí upravit kóty na styčných plochách? Děkuji

23. 4. 2015 v 16:55

Re:Re: Jak ukotvit sestavu v prostoru #55962

Anicka
Člen
4 příspěvky

Pokud vím, tak se soubor musí uložit ve formátu .stl . Jak je to s tolerancemi netuším, na 3D tiskárně jsem dělala jenom jednou (ve škole), ale nejjistější bude upravit nominální rozměr.

6. 10. 2015 v 13:05

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #61252

hammer
Účastník
114 příspěvků

Mám podobný problém jako elektrikarCZE, možná úplně stejný. Začínám pracovat se sestavami a protože jsem do sestavy zapomněl vložit některý díl, nebo jsem některý měnil za jiný, vkládal jsem je v řezu a při vazbení musel řez pootočit. Pak jsem si všiml, že některé pohledy jsou v prostoru pootočeny o několik stupňů (možná jsem je v tom pootočení obnovil a uložil). Trochu srovnat úhel v řezu bych uměl, nevím ale jak to zafiksovat, aby už srovnaný zůstal . Teď si nevím rady, jak to srovnat. Uměl by mně někdo poradit?  Srdečně děkuji za pomoc.

6. 10. 2015 v 18:50

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #61255

Ales
Účastník
272 příspěvků

Jeden díl sestavy, obvykle ten nejdůležitější, největší, nejsložitější apod. musí být pevně umístěný vůči sestavě. Třeba tak, že se udělá vazba mezi všemi třemi rovinami dílu a odpovídajícími rovinami sestavy. Nebo se při zakládání sestavy vloží jen kliknutím zeleného zatržítka. Pak jsou ještě nějaké další možnosti, ale tohle by mělo stačit.

6. 10. 2015 v 19:03

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #61257

hammer
Účastník
114 příspěvků

Ales, jestli to je odpověď na můj problém, nepochopil jsem jak to srovnat. Jak zavazbit ten díl k rovinám. Budu se snažit přijít na to sám, ve svých letech ale(dobře přes sedmdesát), mám dost velké problémy leccos pochopit. Přesto ale moc děkuji.

7. 10. 2015 v 0:18

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #61259

Ales
Účastník
272 příspěvků

Ano, měla to být ta odpověď. Myslel jsem to tak, že se má udělat vazba Coincident (česky snad Sjednocená?) mezi přední rovinou samotné sestavy a přední rovinou zvoleného dílu. Pak totéž pro horní a pro pravé roviny. Tím se díl „upevní v prostoru“ a nestane se, že by se třeba omylem nějakým cuknutím myši posunul.

7. 10. 2015 v 0:58

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #61260

hammer
Účastník
114 příspěvků

Ales. Já jsem to prozatím udělal tak, že jsem si vytvořil nový díl tento díl načetl jak první do nové sestavy a pak přidal původní sestavu. Tyto díly jsem pak ve dvou směrech sjednotil a takto sestavu srovnal v prostoru. Novou takto vytvořenou jsem pak bez „rovnátka“ uložil pod novým jménem. Zatím to je v pořádku. Pak se uvidí dbaje vašich rad. Díky moc po půlnoci.

7. 10. 2015 v 10:35

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #61263

pepe
Účastník
682 příspěvků

Nemusíš vybírat a pracně vazbit všechny roviny. Stačí vybrat Počátek součásti + Počátek sestavy > zvolíš vazbu Sjednocená > je tam zatržítko Zarovnat osy, které zajistí to samé, jako vazbení všech tří rovin.

7. 10. 2015 v 13:12

Odpověď na: Jak ukotvit sestavu v prostoru #61264

hammer
Účastník
114 příspěvků

pepe, děkuji za informaci.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama