Klasické zobrazení

Jak vytvořit 3d rovnoramenný trojúhleník

Úvod Obsah fóra SolidWorks Díl Jak vytvořit 3d rovnoramenný trojúhleník

Toto fórum obsahuje 2 odpovědi a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem Jenda před 15.4.2019 08:16.

• Autor
  • Jak vytvořit 3d rovnoramenný trojúhleník
    Citovat #76132
    Manatar
    Účastník
    4 příspěvků

Ahoj,

zkoušel sem nakreslit 3D rovnoramenný trojúhleník, ve skice sem si nejprve nakreslil 2D rovnoramenný trojúhleník a pak v 3D skice čtvrtý bod který sem kótama umístnil do prostoru.

Teď mám „drátový“ 3D model ale nevím jak z něj udělat těleso, když dám přidat vysunutím tak nevím jak mu říct že chci jen po čáry a SW to vysune a pak to musím složitě ořezávat přes vytvořené referenční roviny jednotlivých stran trojúhleníku… Nějaký nápad, trik? 🙂

Mám za sebou jen základní školení SW tak nevím jak na to… 🙂

• Toto téma bylo upraveno 12. 4. 2019 v 14:07 uživatelem Profile photo of Filip HarkonennManatar.
    Citovat #76134
    Manatar
    Účastník
    4 příspěvků

vyřešeno

Citovat #76144
    Jenda
    Účastník
    4 příspěvků

Ahoj Filipe. Začal jsem stejně jako ty. Udělal si v horní rovině 2d skicu. Pak jsem si v rovině kolmé nakreslil konstrukční úsečku o délce strany trojúhelníku abych dostal přesnou výšku. Do koncového bodu jsem dal bod a ukončil skicu. Pak už stačí jen vybrat přidání spojením profilů a vybrat skicu trojúhelníku a bodu a je hotovo.

Zobrazeno: 1 až 3 (z 3 celkem)

Odpověď na: Jak vytvořit 3d rovnoramenný trojúhleník

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.