Jaká je představa o ceně SolidWorksu kako cloudové aplikace.

Autor
Příspěvky

2. 5. 2012 v 6:23

Jaká je představa o ceně SolidWorksu kako cloudové aplikace. #52087

kohen
Účastník
486 příspěvků

Docela by mne zajímala vaše představa o ceně, kterou jste ochotni platit za SolidWorks jako cloudovou aplikaci.
Také by mne docela zajímalo jakou představu mají pánové od DS. Bude se platit za konkrétní čas připojení (cena za hod.)? Bude SWx rozdělen na jednotlivé moduly s různou cenou připojení?
Na webu proběhla informace o ceně cloudové aplikace PLM 360 od Autodesku 75 dolarů/měsíc (smlouva na rok), nebo 25 dolarů/měsíc (jen čtení). Zdá se vám to přijatelná cena?
Bude malá firma, či samostatný konstruktér schopen zakalkulovat měsíční paušál do ceny konstrukce? Pokud je dost práce tak to asi nebude problém, ale když bude práce jen nárazová !!!

2. 5. 2012 v 8:18

Re:Re: Jaká je představa o ceně SolidWorksu kako cloudové aplikace. #54705

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Nevím, jestli jsem to dobře spočítal, ale cena mi vychází podstatně lépe, než současná údržba.
Otázka je jak by celá tato cloudová maškaráda měla fungovat. Docela si to nedovedu představit. Můžeš naznačit? Dovedu si jen představit velikosti projektů které bych nějakým způsobem musel prohánět přes připojení, které není zrovna ideální. To znamená, že to co by mi stačí dnes, by bylo třeba zesílit – připlatit si lepší připojení.
Ve výsledku mi vychází, že nejsem ochoten do takovéhoto systému investovat.

2. 5. 2012 v 8:34

Re:Re: Jaká je představa o ceně SolidWorksu kako cloudové aplikace. #54706

alda
Účastník
233 příspěvků

@kohen wrote:

Bude malá firma, či samostatný konstruktér schopen zakalkulovat měsíční paušál do ceny konstrukce? Pokud je dost práce tak to asi nebude problém, ale když bude práce jen nárazová !!!

Naopak si myslím, že by to pro malé firmy byla výhoda. Např. mám práci ještě na dva měsíce, tak si je předplatím. Třetí měsíc už není žádná vyhlídka, tak platit nebudu. Horší je to v případě, kdy potřebuji udělat nějaké úpravy to zn. předplatit celý měsíc? Nebo hodin?

Myslím, že pokud bude nějaký CAD v nejbližší době běžet v cloudu, tak data budou stejně uložena na nějakem lokalním serveru ve firmě. V cloudu bude pouze ta aplikace samotná, to si dokážu představit. Co když ale přestane fungovat internetové připojení? Aplikace by měla běžet z nějakého záložního automaticky aktualizovaného zdroje na lokální síti…(služba za příplatek?)

3. 5. 2012 v 5:42

Re:Re: Jaká je představa o ceně SolidWorksu kako cloudové aplikace. #54707

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nejsem prodejce ani zaměstnanec DS = nemohu říci jak to bude s cloudem. Osobně si myslím, že cena cloudu bude stanovena maximální, kterou bude zákazník ochoten zaplatit (ne výhodná pro uživatele), aby mohl existovat = to znamená, že bude muset nabídnout něco, abych byl ochotem přejít. Z okolí znám plno lidí, kteří platí nové verze CAD jen z důvodu kompatibility dat se zákazníkem, je to takový začarovaný kruh.
Musíte si uvědomit, že cena uvedená v prvním příspěvku je označována jako revoluční (nízká), ale za 1 osobu a jeden modul PLM. Když SWx rozsekáte na malé kousky a budete muset, např. z 20 modulů používat 12, tak sumička za pronájem bude určitě jiná.
Cílem prodejce nebude pronajmout program CAD konstruktérovi na jednu zakázku za 1000,- a většinu roku být bez přijmů, ale uzavřít „výhodnou“ smlouvu na celý rok za min. stejnou cenu jako doposud (spíše vyšší), to se ale pořád pohybujeme jen na úrovni spekulací a úvah.
V příspěvku jde spíše a vaše názory, za jakou cenu a podmínek by jste byli ochotni přejít na cloud. Platit za hodinu, den, měsíc nebo rok? Pronajímat jednotlivé moduly nebo celý SWx?

Odpověď na téma