Téma: Konfigurace a kusovník - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

11. 7. 2017 v 12:30

Konfigurace a kusovník #69710

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Potřeboval bych poradit jak vyřešit následující.

Šrouby a jiné normalizované díly mám řešeny tak že fyzicky se jedná o jediný soubor mající x konfigurací a do sestavy vybírám konfiguraci kterou potřebuji.

U vyráběných dílu potřebuji taky někdy vytvořit konfiguraci – u forem typicky třeba pouze kvůli značení kavit.

Až sem mě všechno funguje tak jak potřebuji.

Problém ale nastává v kusovníku. Zatímco šrouby potřebuji v kusovníku tak aby se každá konfigurace šroubu vypsala jako samostatná položka, tak u vyráběných dílů potřebuji, aby všechny konfigurace takového dílu byly vypsány jako jedna položka s počtem kusů odpovídající tomu kolikrát je takový dál v sestavě umístěný, byť je zobrazený v jiné konfiguraci.

Lze to nějak elegantně vyřešit?

11. 7. 2017 v 13:05

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69717

pepe
Účastník
682 příspěvků

Nic elegantního mě nenapadá, požadované nastavení se vzájemně vylučuje…

12. 7. 2017 v 8:28

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69720

SBerdych
Účastník
1 příspěvek

Nevím jestli se nepletu ale u každé konfigurace by mělo jít označit jestli ji chceš použít v kusovníku nebo ne.

13. 7. 2017 v 10:29

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69735

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Nepleteš se, u každé konfigurace lze označit jestli bude či nebude v kusovníku použitá.

To ale není to oč tu běží….

18. 7. 2017 v 12:39

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69738

Ondřej Sezima
Účastník
26 příspěvků

s těmi šrouby je mi to jasný, ale moc nerozumím tomuto: „tak u vyráběných dílů potřebuji, aby všechny konfigurace takového dílu byly vypsány jako jedna položka s počtem kusů odpovídající tomu kolikrát je takový dál v sestavě umístěný, byť je zobrazený v jiné konfiguraci.“

nejlépe sem dej nějaký obrázek s tím co přesně chceš aby to dělalo.

19. 7. 2017 v 6:47

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69740

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Na obrázku kusovník tak jak není vypadne.

Pozice 1 a 2 je ale tentýž díl, jenom je v sestavě použitý ve dvou různých konfiguracích. SW tedy udělá to co je zvoleno – každou konfiguraci dá jako samostatnou položku. Toto musím takto mít nastaveno právě kvůli šroubům, kolíkům atd…

Chybí mě tu nějaké možnost v kusovníku označit tu pozici 1 a 2 a říct mu: toto je jedna položka tak ji piš na jeden řádek a dej počet kusů 2. Spíš ale už na úrovni dílu zvolit že všechny jeho konfigurace budou do dílu vstupovat jako jeden díl….

 

No je to ale asi jedno, mám opdověd už i od tech podpory, že to co potřebuji chápou ale SW to prostě neumí.

 

19. 7. 2017 v 7:40

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69742

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Spíš ale už na úrovni dílu zvolit že všechny jeho konfigurace budou do dílu vstupovat jako jeden díl….

Oprava : „…do dílu vstupovat…“      Ne do dílu ale do sestavy

Přílohy

19. 7. 2017 v 7:56

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69744

Ondřej Sezima
Účastník
26 příspěvků

Jasný už rozumím problému. Toto asi opravdu nejde.

A jen pro zajímavost, proč máš dvě konfigurace dílu, který je vlastně stejný???

19. 7. 2017 v 8:45

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69745

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

viz úvodní příspěvek

19. 7. 2017 v 22:08

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69750

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Řešení je, ale blbé…

pokud používáš kusovník v Excelu mimo SW, nezbývá ti, než vyexportovat dvě verze kusovníku jednou se sloučenými a podruhé s rozloženými konfiguracemi a ty pak přes Ctrl+C a Ctrl+V nakopírovat do třetího finálního kusovníku, který předáš technologům. Na sestavě, pokud potřebuješ pak nech klidně kusovník s rozloženými konfiguracemi.

20. 7. 2017 v 14:42

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69775

QBczech
Účastník
294 příspěvků

Myslím, že by to šlo obejít. Je ale potřeba pohrát si s nastavením vlastností konfigurace a pak použít třetí typ nastavení seskupování konfigurací: Zobrazit konfigurace se stejným názvem jako jednu položku. Pro lepší představivost jsem to nahrál na video.

Díly se zaoblením slučuju do jednoho řádku i když mají různé konfigurace.

20. 7. 2017 v 14:44

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69776

QBczech
Účastník
294 příspěvků

.. ještě to video (zkusil jsem ho zazipovat, snad to projde) 😉

20. 7. 2017 v 14:47

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69778

QBczech
Účastník
294 příspěvků

21. 7. 2017 v 6:47

Odpověď na: Konfigurace a kusovník #69779

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Chlape, paráda. Díky. Vypadá to funkčně.

Opět s pomocí tohoto fóra vyřešeno něco s čím si neví rady ani technická podpora. (mám jiného prodejce než je SolidVision)

Odpověď na téma

Reklama

Reklama