Konfigurace sestavy

Autor
Příspěvky

2. 7. 2013 v 11:14

Konfigurace sestavy #52240

Kohi
Člen
2 příspěvky

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně konfigurace sestavy. Mám sestavu řetězu a chtěl bych pro jednotlivé pozice volit mezi jednotlivými konfiguracemi destičky. Např.: pozice 1 konfigurace 2, pozice 2 konfigurace 0 a podobně… (situace naznačena na obrázku v příloze). Pro definici konfigurací na jednotlivých pozicích si chci připravit excelovskou konfigurační tabulku, kterou bych rád poté importoval do programu. Je možné moji představu realizovat? Nebo napadá někoho jakým způsobem by se dala záležitost rozumně řešit? Jde o to, že bude např 50 pozic a měnit konfigurace ručně by bylo poměrně zdlouhavé.

[attachment=0:3svk7pb1]sestava.png[/attachment:3svk7pb1]

Situace bude samozřejmě obdobná pro různé velikosti řetězu (větší rozteč, větší průměry čepů atd.). Dala by se tedy zakomponovat ještě volba velikosti? Dejme tomu v prvním kroku zvolit velikosti řetězu a následně volit jednotlivé konfigurace na pozicích.

Děkuji za odpověď, pokud někdo ví jak na to. 🙂 Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.
S pozdravem Honza

3. 7. 2013 v 5:28

Re:Re: Konfigurace sestavy #55240

kohen
Účastník
486 příspěvků

Nevím jestli chápu dobře, ale zdá se že chceš vytvořit obdobu katalogového dílu. V takovém případě se to řeší makry, protože díl (sestava) s kombinací konfigurací by byla datově velká. Konfigurace v podstatě potlačují, skrývají, atd. vazby, prvky, podsestavy. Zjednodušeně – můžeš přepnutím konfigurace z bagru udělat letadlo, ale sestava bude obsahovat podsestavy obou. Jako příklad může sloužit šroub s konfiguracemi který má 3,5 MB a bez jen pár kB.

3. 7. 2013 v 6:43

Re:Re: Konfigurace sestavy #55241

Kohi
Člen
2 příspěvky

Aha, rozumím. Děkuji za odpověď. Myslíte, že najdu na internetu nějaký tutoriál, který by se něčemu podobnému (tedy změně součásti v závislosti na nějakých vstupních datech) věnoval? Myslím, že si dokážu představit jak by záležitost s makry fungovala, ale potřeboval bych něčím alespoň trochu nakopnout.

4. 7. 2013 v 5:43

Re:Re: Konfigurace sestavy #55242

kohen
Účastník
486 příspěvků

Je to o programování ve Visual Basicu.
Např.tady – [youtube:3a97jyqe]http://www.youtube.com/watch?v=Qh2naX6Mfc0[/youtube:3a97jyqe]

Odpověď na téma