Klasické zobrazení

Křivky x y z a ukládání do rovin

Úvod Obsah fóra O fóru Novinky a oznámení Křivky x y z a ukládání do rovin

Toto fórum obsahuje 2 odpovědi a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem PePr před 14.2.2020 09:58.

• Autor
    Citovat #78385
    PePr
    Účastník
    2 příspěvků

Když tvořím křivku ze  souřadnic, vždy se mi křivka načte do Přední roviny. Prosím, jaký je postup, aby se křivka načetla do libovolné, mnou vytvořené roviny?

Předem děkuji.

Citovat #78386
    andrewProfile photo of andrew
    Moderátor
    62 příspěvků

@PePr Pokud máš na mysli funkci „Křivka body XYZ“, tak ten dotaz je trochu nesmyslný – při definici totiž musíš zadat všechny 3 souřadnice (XZY), takže tím tu křivky jasně zadefinuješ v celém 3D prostoru. Jinými slovy – tento typ křivky se nevytváří ve vybrané rovině.

Pokud máš souřadnice např. jen pro XY (Z je vždy 0) a chceš mít křivku umístěnou např. v XZ, tak si třeba v excelu udělej transformace (XY->XZ). Druhá možnost je vytvářet křivku do skici, ale na to SolidWorks nemá přímo funkci – musíš si vygooglit na tohle nějaké makro, které se zpravidla bude krmit vstupní txt souborem se souřadnicemi…

Citovat #78393
    PePr
    Účastník
    2 příspěvků

@ andrew, děkuji za vyjasnění problému s tvorbou křivek. Jen si dovolím korigovat označení dotazu jako „trochu nesmyslný“….pokládá ho člověk, který prokazatelně nemá hluboké zkušenosti se SW….pro mě ten dotaz měl velký smysl a dostal jsem na něj perfektní odpověď.

Zobrazeno: 1 až 3 (z 3 celkem)

Odpověď na: Křivky x y z a ukládání do rovin

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.