NC kod

Autor
Příspěvky

10. 4. 2013 v 7:18

NC kod #52204

kubikT
Člen
3 příspěvky

Dobrý den, pánové. Potřebuji poradit ohledně tohoto programu. Pracuji u jedné společnosti která si nechává dělat programy mimo. Z osobní iniciativy jsem se rozhodl, že bych se mohl naučit bělat programy na |CNC soustruh.
Bylo mi doporučeno dělat současti v Silidworksu. Jenže mám takový velký možná malý zádrhel!:-D
Od jednoho chlapa mi byl donesen tento program o velikosti cca10GB. Při rozbalovaní složek mi to hlásilo chybu, že to chce složku která tam vůbec, ale vůbec nebyla. Tak jsem stáhnul SW z internetu. Ted když to spustím tak to jede vpohodě, součástku taky nějakým způsobem nakreslím, ale nemohu najít ani v nápovědě jak udělat NC kod. Mohli byste mi poradit kde najdu tu část kde bych spustil animaci, povybíral nože, a udělalo NC kod pro Fanuk?
děkuji

10. 4. 2013 v 7:25

Re:Re: NC kod #55091

alda
Účastník
233 příspěvků

Dobrý den, budete si muset nainstalovat ještě další software – viz např. toto téma: http://solidworksforum.svobodne.net/viewtopic.php?f=38&t=371#.UWUTxjeiL6Q

10. 4. 2013 v 8:22

Re:Re: NC kod #55092

kubikT
Člen
3 příspěvky

dobře, takže, mám stáhnout ještě nějaký CAM nainstalovat to k SW a mělo by mě to fungovat. Ještě se zeptám který z těch programů je lepší 😀 Potřebuji jen aby to dělalo veškeré normalní úkony soustruhu (hrub, šlicht, zápich, závit vnitřní venkovní, úpich…). Umím jen kreslit v AutoCadu a toto je promě španělská vesnice, tak se rači ptám. Jak nato

10. 4. 2013 v 8:30

Re:Re: NC kod #55093

alda
Účastník
233 příspěvků

To bohužel nevím, se soustružením nemám zkušenosti.

10. 4. 2013 v 13:18

Re:Re: NC kod #55094

Frenk
Účastník
27 příspěvků

Zkuste toto http://www.kovoprog.cz/cz/soustruh.html Je zbytečné kupovat programy jako je HSMWorks, když Vám jde jen o soustruh. Cena bude nesrovnatelná.

10. 4. 2013 v 20:00

Re:Re: NC kod #55095

kubikT
Člen
3 příspěvky

Ano toto jsem zkoušel, ale bohužel jsem se stím jaksi nedokázal domluvit a nikde jsem nenašel žádný manuál, ani na netu.

21. 4. 2013 v 8:15

Odpověď na: NC kod #55096

hammer
Účastník
114 příspěvků

Nevím, jak jste sehnal KOVOPROG, pravděpodobně ale na jejich NET adrese popsané výše. Mají tam ale i manuály, „MainBook_kp_open“ které vám umožní součást nakreslit i obrobit (přkládám). Žel Bohu zde nevypracujete NC kód. Je to sice plně funkčí CadCam, ale bez výstupu na stroj. Pokud chcete NC kód zpracovat, potřebujete KOVOPROG zakoupit a k němu ještě příslušný postprocesor pro konkrétní stroj a ŘS. Je zde také možnost zakoupit postprocesor konfigurační, ve kterém si pro soustružení sám vytvoříte potřebný postprocesor pro stroje a ŘS. Součástí KOVOPROGu jsou i makra, která řeší téměř všechny problémy. Makra si pro konkrétní problém můžete vypracovat i sám. KOVOPROG podporuje i mimoosé operace a operace s protivřetenem. KOVOPROG je 2.5 D CadCam soustružení, frézování a drátové řezání, který při frézování opracuje i šikmé stěny a pomocí maker umí opracovat i stěny na křivce. Těžko budete hledat lepší SW s touto cenou. Polotovar můžete zadat velmi lehce z přířezu, případně v CADu nakreslíte odlitek i výkovek. Vyhnete se tak zbytečným mrtvým dráhám nástroje. Dráhy nástroje je možno dotatečně upravit a vyhladit. Jsou nesrovnatelné s CYCLE z jakéhokoliv ŘS. Zatím je možno polotovar vytvořit jenom v soustružení. Uvidíme jak pokročí v nové verzi 4.13. Při simulaci soustružení je zpracováno i odebírání materiálu. Sám na tomto SW pracuji od roku 1990. Pánové z Peška & Brtna, computer service vám jistě vyjdou vstříc.

Odpověď na téma