Téma: Notebook - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

16. 6. 2017 v 10:08

Notebook #69605

Jerry
Účastník
27 příspěvků

Zdravím,

již dlouhou dobu vybírám nepříliš drahý notebook s dobrým výkonem. (já vím je to špatná kombinace) Moje finanční možnosti jsou omezeny tak do max. 28 tisíc. Je mi jasné, že většina kvalitních notebooků pro práci v SolidWorks začíná někde okolo 60 tisíc a výše. Já sám ale pracuji na pracovní stanici a notebook bych měl jen v případě delší cesty, nebo když je zapotřebí řešit přímo něco u zákazníka. (což se v poslední době bude dít čím dál častěji, a proto již notebook postrádám) V SolidWorksu nejčastěji dělám úplnou klasiku díl-sestavy-výkres + někdy simulační výpočet (nepříliš složitý), animace, a velmi zřídka i rendery. Co se týče objemu sestav, tak do max. 200 dílů (použití pro SolidWorks 2018). Porovnával jsem i výkon a váhu zařízení. Nejlépe ze všech mi z celého výběru vyšel právě tento typ:

HP ZBook 15u G4 (https://www.tsbohemia.cz/hp-zbook-15u-g4-1rq41es-_d268809.html)

Jeho nejpodstatnější klady vidím v mnoha věcech oproti jiným cenově srovnatelným notebookům:

– Hmotnost 1,9 kg

– Certifikovaná grafika AMD FirePro W4190M

– Dokovací konektor

Nevýhodou zůstává, že již v ceně není zahrnutý operační systém.

Dotazy:

  1. Rád bych se dotázal, co si myslíte o mém výběru, případně zda není něco lepšího v této cenové kategorii?
  2. Druhá otázka zní, jaký je rozdíl mezi certifikovanou grafikou a necertifikovanou?(kamarád používá necertifikovanou a šlape mu i na větších sestavách velmi dobře)
  3. Je rozdíl, zda do notebooku nainstaluji Windows 10 Home, nebo Windows 10 Pro? Co je lepší pro samotný SolidWorks?

Budu velice rád, když se se mnou podělíte o Vaše zkušenosti s pracovními notebooky všech značek a kategorií.

Díky všem předem za Vaše reakce.

 

17. 6. 2017 v 11:24

Odpověď na: Notebook #69606

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

já koupil repasovanej  http://www.dell.com/cz/domacnosti/p/precision-m6600/pd, s výměnou jednoho HDD za SSD mě to stálo asi 31 tis (byla na to půl roku záruka), nedávno jsem ještě zvyšoval RAM z 8 na 16 Giga. Podle mě ta certifikovaná grafika je znát jen na renderingu (nevím, takhle jsem to slyšel, třeba někdo řekne že to neni pravda).

Až bude K.O. koupim si zase repasovanej https://www.technimax.cz/repasovane-notebooky/filter/filters/sortMove%3DDESC/amountFrom%3D4500/amountTo%3D31400/

19. 6. 2017 v 9:57

Odpověď na: Notebook #69607

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj, zkusím ti odpovědět na tvoje dotazy:

1. Myslím si, že výkon bude odpovídat ceně, neco lepšího a zároveň certifikovaného za podobné peníze můžeš pohledat na technimax.cz. U vybraného NTB je nejdůležitější to, že je certifikovaný a určený pro profi aplikace typu SolidWorks a podobně. Pokud jej uvažuješ jako druhý mobilní PC, na kterém budeš potřebovat sem tam něco upravit v Solidu, tak OK.

2. Certifikovaná =profesionální = lze odladit stabilitu a výkon SolidWorks, u necertifikovaných ti to nikdo nedovede zaručit 🙂 Pokud ti SolidWorks nepoběží na necertifikovaném NTB, nikdo ti s řešením nepomůže. U certifikovaného se můžeš obrátit na podporu.

3. Windows řady PRo by ti měl zajistit větší výkon atd a podporu profi aplikací. Je to i systémový požadavek SolidWorks. Takže kupuj PRo 🙂

 

19. 6. 2017 v 10:49

Odpověď na: Notebook #69608

Jerry
Účastník
27 příspěvků

Zdravím,

děkuji všem a hlavně tobě pepe. Nejspíše se rozhodnu pro to, co již mám vybrané  (dodělávám ještě i vysokou, tak doufám že pro studia postačí). Jinak co se týče repasovaných notebooků nemám s nimi žádnou zkušenost. Dá se důvěřovat jejich kvalitě? Mám trochu strach, že po zakoupení se do 2 měsíců něco pokazí. Pepe co používáš ty za pracovní stroj – notebook nebo stanici? Případně máš s repasovanými notebooky zkušenost?

19. 6. 2017 v 14:41

Odpověď na: Notebook #69609

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

je na to záruka, můžeš dokoupit i prodlouženou, případně nechat vyměnit baterku. Ne že bych byl nějakej velkej propagátor, ale ta cena/výkon je hodně znát.  Já měl tehle typ v práci, vím že za něj dávali asi 60 bez dph. Takže když jsem asi po roce začal dělat soukromě, musel jsem si ho koupit 😀 A když jsem si nechal při koupi vyhodit jeden HDD a místo něj SSD, je to dost rychlý..

19. 6. 2017 v 14:48

Odpověď na: Notebook #69610

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

jo s tou podporou asi jak kdo. Když jsem měl nějakej problém, vůbec je nezajímalo, jestli je certifikovanej. Jednu věc mi poradili a pak začali prskat, že nemám zaplacenou podporu a něco chci. Když jsem teď po dvou letech řešil problém, poradil mi někdo jinej, byl velice ochotnej, připojil se ke mě  přes teamwiever a udělal přeinstal..Já osobně bych se na certifikaci klidně vyprd.

 

19. 6. 2017 v 20:01

Odpověď na: Notebook #69611

Jerry
Účastník
27 příspěvků

A dá se zjistit, kolik let byly notebooky v provozu? Případně lze zjistit, jak byl vytížen nebo v jakém je stavu, co se týče vzhledu (omlácený, poškrábaný displej…atd.)? Trošku mě zaráží i ta nízká cena za celkem dobrý výkon. Tak právě jestli to není daň za vizuální poškození. Jinak s tou placenou podporou tomu věřím, ale asi záleží na koho člověk natrefí.

20. 6. 2017 v 8:07

Odpověď na: Notebook #69616

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Přesně..No já ho kupoval za 32000, novej stál okolo 70ti a teď už je to levný. To víš, už je to starej krám. V horším stavu už byla jen baterka – vydrží tak 1,5 hod.  Já jsem po úraze na vozejku, takže jsem občas v rehabiliťáku třeba na měsíc, takže pro mě je řešení právě jen NT. Jinak o tom HP jsem taky uvažoval, jen 17ku (možná to byl jinej, ale byl to Zbook). U švagra v práci je maj (na Solidedge), tak se ti můžu zeptat, ale myslim že jde bez problému.

Cokoliv jsem nevěděl a zeptal se tady, většinou mi poradil právě pepe. Takže ber, co řekne on 😉

20. 6. 2017 v 8:35

Odpověď na: Notebook #69617

Jerry
Účastník
27 příspěvků

Pepe je fakt třída to se musí nechat, ale tobě taky moc děkuji za info. Nakonec nejspíš do repasovaného notebooku nepůjdu. U toho Zbooku co mám vybraný se jedná o vcelku lehký stroj (píší 1,9 kg), takže při práci na cestách to bude určitě znát. Nainstaluji do něj Windows 10 Pro a uvidím, jak vše bude šplapat. Jinak o softwaru Solidedge už jsem taky slyšel. Jak moc se liší od SolidWorksu? Sám bych se chtěl naučit nový program, abych si rozšířil obzor mezi CAD softwary. Velmi mě láká právě CATIA, ale nikde na ni nemůžu sehnat studentskou verzi, která by byla zdarma a mohl bych se v ní naučit alespoň hrubý základ.

20. 6. 2017 v 9:28

Odpověď na: Notebook #69618

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Já dělám několik let právě v solidworksu a neměnil bych. V Catii jsem zkoušel jednou a přišlo mi to pitomý. Je tam nějakej divnej strom, vůbec se mi to nelíbilo. Solidedge je Solidworksu podobnej. Co se týče modelování, vůbec to není špatný (ST9). Můžeš přepínat mezi synchroním a asynchroním způsobem modelování, ale na výkresy je SW určitě lepší..

20. 6. 2017 v 9:47

Odpověď na: Notebook #69619

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj a díky za pochvalu 🙂

Osobně mám HP Zbook 15G2 s i7 2,5GHz.

S repasovanými notebooky mám také zkušenost. V technimaxu jsem bral notebook pro manželku. Když jsem se rozhodoval mezi šunkou od Aceru za necelých 15 tisíc, byl kvalitní Dell s dvouletou zárukou a za poloviční peníze jasnou volbou 🙂 Spolehlivě nám funguje už asi pátý rok, kvalita zpracování a další přednosti Dellu jsou znát.

Jinak si za certifikovanou stanicí stojím. Člověk se může dostat do problémů, kdy se opravdu podpora začne zabývat i samotným hardware a vyhodit 30 tisíc za něco, co nemá certifikaci bych zkrátka nedoporučoval.

28. 11. 2017 v 9:33

Odpověď na: Notebook #71089

tonemas
Účastník
36 příspěvků

Dobrý den.

Mám dotaz ohledně koupi nového notebooku.

Jsem samozřejmě cenově omezen. Díky tomu se mi do hledáčku dostali dva notebooky.

Jeden má slabší procesor a silnější grafiku : ZBook 15 G4 i5-7300HQ 15 FHD,1x8GB DDR4 2400, 256GB SSD m.2, Nvidia M620/2GB, WiFi AC, BT, FPR, Win10Pro

Druhý samozřejmě naopak: ZBook 15 G3 i7-6700HQ 15 FHD,2x4GB DDR4, 256GB SSD SED M.2, Nvidia M1000M/2GB,fpr,WiFi AC,BT,Win10Pro dwn

 Jelikož označení typu „i7 6700HQ“ nerozumím, pro porovnání jsem použil počet bodů v testu na internetových stránkách CPU Bench a GPU Bench.

Zajímalo by mě, jak SolidWorks pracuje s hardwarem. Plní většinu výpočtů spíš grafika nebo procesor? Lze to nějak jednoduše popsat spíše pro lajka?

Předem díky za jakékoli názory.

28. 11. 2017 v 10:09

Odpověď na: Notebook #71090

andrew
Moderátor
65 příspěvků

nazdar,

myslím že obě CPU budou dost podobný – hoď název do googlu a porovnej si je na ark.intel.com. stejně tak si je porovnej ve výsledcích SWX Benchmarku (http://www.solidworks.com/sw/support/shareyourscore.htm) – pozor, zde srovnávej ve více verzích SWX! (v některých verzích hlavně ta i5 určitě nebude testovaná)

obecně je pro SWX (resp. asi pro většinu cadů) důležitý hrubý jednovláknový výkon. obecně je dobré vybírat cpu, které bude mít vysoký nominální takt a ještě vyšší turbo-boost. z čehož vyplývá, že ani jeden z obou zmiňovaných není úplně vhodný 😉

ale tím bych se netrápil. tipuji, že o fousek lepší bude ta starší i7 (frekvence a výrobní proces mají stejný, ale i7 je prostě lepší než i5).

obecně ani s jedním ze zmíněných ntb neuděláš chybu. já osobně bych volil tu G3, protože trochu starší => odladěnější drivery na gfx a nemluvě o tom, že na G4 už nedáš Win7 🙁

admin

28. 11. 2017 v 14:32

Odpověď na: Notebook #71098

tonemas
Účastník
36 příspěvků

Zajímavé.

Ok. Díky za odpověď.

T.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama