Téma: Otvor na ohnutem plechu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 11. 2017 v 9:55

Otvor na ohnutem plechu #70792

Pauly88
Účastník
8 příspěvků

Dobry den, mam SW2016.

Mam ohnuty plechovy valec (1), na ktorom boli vyvrtane vodiace otvory 2mm v rozvinutom stave. Otvory po zohnuti uz nemaju valcovy tvar, to viem.

V zostave na tento plech (1) mam napasovany 2. zohnuty plech (2), na ktorom potrebujem vyvrat otvory 4mm podla 2mm otvorov skrz obidve plechy.

Existuje nieake pormenre jednoduche riesenie ako nadefinovat v zostave poziciu otvoru podla zohnuteho otvoru?? Tych otvorov budu stovky, tak potrebujem čo najednoduchsie-najrychlesjie riesenie.

Dakujem

Přílohy

6. 11. 2017 v 9:40

Odpověď na: Otvor na ohnutem plechu #70808

pepe
Účastník
682 příspěvků

Ahoj všem,

to, že se děr na prvním plechu nedá nijak zachytit celou úlohu docela komplikuje 🙂 Díry nejsou vlastně válcové, a tak u nich nelze zobrazit ani Pomocné osy, ani se nedá nijak chytbout jejich středů. Pokud pak chceš pracovat přesně, napadlo mě třeba odsadit si plochy děr a pomocí nich pak dělat díry do druhého plechu, všechny tyto postupy jsou tak zdlouhavé a složité, že při řešení stovek podobných úloh je jejich použití nemyslitelné.

V sestavě jsem si tak vytvořil pomocnou rovinu, která je od hrany plechu 1 odsazená o 10mm = odsazení děr v plechu 1.

Následně jsem v sestavě použil Prvek sestavy Průvodce děr, průměr díry 4mm, rozsah do všech součástí.

V průvodci děr jsem vytvořil 3D skicu a na plochu plechu 1 umístil tolik bodů, kolik je třeba děr. Všechny tyto body pak vybral a sjednotil s pomocnou rovinou (vazba Na ploše/rovině). Následně jsme tyto body od oka umístil na středy děr v plechu 1. Výsledek je docela rychle a jednoduše, nenapadá mě ale, jak celou věc automatizovat.

diry

6. 11. 2017 v 10:04

Odpověď na: Otvor na ohnutem plechu #70809

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

Ahoj,

pěkný jednoduchý postup. Akorát jediným problém bude, že v rozvinutém tvaru tyto díry neokótuješ.

Pak už jedině zkopírovat skicu odebrání z prvního dílu a správně usadit v druhém dílu.

10. 11. 2017 v 7:29

Odpověď na: Otvor na ohnutem plechu #70824

Pauly88
Účastník
8 příspěvků

Vyriesil som to tak, ze vzdy namodelujem len jednu dieru a dam poznamku Xkrat.

Zvykne sa to tak robit v bežnej praxi?

19. 11. 2017 v 20:10

Odpověď na: Otvor na ohnutem plechu #70871

Ales
Účastník
272 příspěvků

Záleží na technologii. Když si to bude orýsovávat a vrtat zámečník, tak je to asi ok. Když to půjde na laser, tak tam musí být všechny díry úplně přesně.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama