Klasické zobrazení

Ozubené kolo

Toto fórum obsahuje 9 odpovědí a 6 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem dejmos Profile photo of Jarda Dejmek před 19.2.2019 10:08.

• Autor
    Citovat #51772
    jantusla
    Účastník
    16 příspěvků

Jak se správně kreslí ozubené kolo a řetězové ozubené kolo?

Re:Re: Ozubené kolo
    Citovat #53694
    kohen
    Účastník
    487 příspěvků

Záleží k čemu to potřebuješ.
    a) pro úpravu a vložení do sestavy = oz.kola se dají stáhnout z webu a upravit.
    b) přesný model např. pro sériovou výrobu = musí se vše namodelovat ručně z výkresových podkladů, výpočtů, atd..

Citovat #53695
    jantusla
    Účastník
    16 příspěvků

Za „a“. Odkud můžu stahovat?

Citovat #53696
    Honza
    Účastník
    53 příspěvků

Nebo se podívat do tabulek 🙂

Citovat #53697
    kohen
    Účastník
    487 příspěvků

Ozubená kola můžeš stahovat přímo v Solidworksu na http://www.3dcontentcentral.com/default.aspx nebo na webových strámkách výrobců.
    Velmi kvalitní odkaz na katalog i 3D modely (nejen oz. kol) je http://www.misumi.de/www/lang/cze/nav/004/hl/005/menu/catalogues/fn/txt_catalog_overview/content.html

Citovat #53698
    sUs
    Člen
    69 příspěvků

@jantusla:

V SolidWorksu se ozubené kolo udělá jednoduše z knihovny normalizovaných dílů. Zadá se průměr, modul, počet zubů apod. a je hotové.

Update:
    Jak jsem zjistil tato metoda není úplně vhodná pokud potřebujete na zubu opravdovou evolventu. Zde se tvoří tvar zubu pomocí rádiusu, takže pozor. Na zahraničním fóru se evolventa řešila a využil jsem tam makro na generování evolventy dle zadaných parametrů, které tam někdo poskytl. Využil jsem při potřebě dxf pro výpalek ozubeného kola.

Citovat #53699
    Anonymous
    Člen
    318 příspěvků
    Code:

@sUs&:

@jantusla:

V SolidWorksu se ozubené kolo udělá jednoduše z knihovny normalizovaných dílů. Zadá se průměr, modul, počet zubů apod. a je hotové.

Update:
    Jak jsem zjistil tato metoda není úplně vhodná pokud potřebujete na zubu opravdovou evolventu. Zde se tvoří tvar zubu pomocí rádiusu, takže pozor. Na zahraničním fóru se evolventa řešila a využil jsem tam makro na generování evolventy dle zadaných parametrů, které tam někdo poskytl. Využil jsem při potřebě dxf pro výpalek ozubeného kola.

neviem to nájsť v knihovne normalizovaných dielov. Naveď ma . ´
    ďakujem

Citovat #53700
    sUs
    Člen
    69 příspěvků

např.
    Toolbox/DIN/Převody

Ozubené kolo
    Citovat #75513
    dejmosProfile photo of Jarda Dejmek
    Účastník
    283 příspěvků

ahoj, potřebuju poradit, trošku tomu nerozumím: Potřebuju vytisknout sestavu ozubených kol, jedno je s přímým a druhé s šikmým ozubením. Toolbox nabízí jen kolo se spirálovým ozubením,  šikmé tam nikde není? Nikde jinde jsem se s tímhle ozubením nesetkal..(že nejsou evolventní vím, ale při takhle malých rozměrech a plast je to fuk – modul 0,4 a 0,8)oz_kola

Ozubené kolo
    Citovat #75514
    dejmosProfile photo of Jarda Dejmek
    Účastník
    283 příspěvků

tak prý je to to samý

Zobrazeno: 1 až 10 (z 10 celkem)

Odpověď na: Ozubené kolo

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.