Téma: Pád pohybovej štúdie - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

29. 1. 2016 v 15:11

Pád pohybovej štúdie #62776

Michal
Účastník
2 příspěvky

Používam pohybovú štúdiu pre zistenie správania sa súčiastok. Vyskúšal som to na troch rôznych modeloch. A vždy s tým istým výsledkom – pádom simulácie.

Predstavte si rameno uchytené na jednom konci o čap. Teda rameno môže okolo čapu vykonávať rotačný pohyb. Ak použijem jedno rameno pre simuláciu, simulácia prebehne. Ak pridám druhé, simulácia prebehne. Ak pridám tretie je pozorovať náročnosť pri výpočte, ak pridám ďalšie výpočet skolabuje (nie vždy niekedy dovolí aj ďalší).

Otázka:  Prečo sa to tak deje?!

Súčiastky nie sú zložité, vyskúšal som rôzne zjednodušenia od telesa až na prvok dráha. Minimalizovanie väzieb na minimum. Tak mi to nedalo, že som vymýšľal rôzne obmeny no nikdy som nerozhýbal 12 rovnakých ramien. Dokonca zbehnutie tej istej štúdie mi vychádzajú rôzne výsledky. Chápem, že viac prvkov viac času na výpočet, alebo viac potrebnej pamäte, no na nič si SW nesťažuje. Napríklad pád guľôčky z toho istého miesta na rameno, raz prebehne v poriadku no po opätovnom spustení kolízie rovníc a pád štúdie.

Je na to liek? má s tým niekto podobné problémy?

1. 2. 2016 v 12:27

Odpověď na: Pád pohybovej štúdie #62785

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Nevím jestli to třeba nemůže způsobovat větší počet stupňů volnosti, kdy sebemenší odchylka od výchozí polohy může při opakováném výpočtu ovlivnit výsledek. Pokud se vám to jeví jako chyba Solidworksu, ke které jste schopen dojít doloženými kroky, tak ji nahlašte jako servisní požadavek.

1. 2. 2016 v 15:47

Odpověď na: Pád pohybovej štúdie #62797

Michal
Účastník
2 příspěvky

Je isté, že narastajúcim počtom prvkov, rastie i počet stupňov voľnosti. Preto vždy začínam od jedného celku a postupne pridávam.

Chyba? sú to predsa matematické nedokonalosti. Od počiatku žltého kríža cez monitor na modrej obrazovke až po súčasnosť sa nájde sem tam príklad, ktorý potrápi aj ten naj systém, ako zaoblenie cez hrany.

Posledný pokus som zostavil na jednoduchú šikmú plochu. Dal som si tri šikmé rúrky a do každej z nich po jednej guľôčke. A pozoroval som opakovane čo sa udeje. Zistil som, že medzi guľôčkami je časová odozva, teda za realitou trochu zaostanú a samozrejme trochu sa to mení. A keďže nie som profík na SW, domnievam sa, že som možno niečo nenastavil (neodhačkoval). Ako napríklad tolerancie parametrov, dôraz na prvky, …  alebo také niečo.

Teda, vedel by niekto o názornom videu, kde sa pohrávajú s nastaveniami pre oblasť pohybovej štúdie? Konkrétny link poteší :o)

Pohybovú štúdiu samozrejme viem zostaviť, no chcem ju vedieť aj ovplyvňovať.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama