Klasické zobrazení

Pákový převod.

Toto fórum obsahuje 3 odpovědi a 2 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem semi před 10.6.2012 12:50.

• Autor
    Citovat #52095
    semi
    Člen
    3 příspěvků

Zdravím.
    Prosím o radu. Potřeboval bych nasimulovat ve 2D pohyb jednoduchého pákového převodu (viz obrázek).
    SolidWorks zatím moc neovládám a všechny příklady co jsem našel, jsou příliš složité na to co potřebuju.
    Děkuji všem za rady.,

Páky

Re:Re: Pákový převod.
    Citovat #54722
    jucas
    Člen
    12 příspěvků

Mělo by to jít ve skice rozvržení v sestavě. Entity, které představují danou součást musí být v bloku, takže každá součást má svůj blok. Kinematika mechanismu je definována vazbami ve skice. V GUI pohybové studie jsou poté vidět jednotlivé bloky, které jdou klíčovat. Viz nápověda pod heslem „Pohyb pro skici rozvržení“ (některé věci jsou přeloženy dost divně).

Pokud jde jen o vyšetření úhlů na servopohonu, tak stačí v libovolné skice zavazbit a zakótovat úhel jedné páky definiční kótou a druhou páku řízenou kótou a pak měnit meze u kóty definičního úhlu.

Pákový převod.
    Citovat #54723
    semi
    Člen
    3 příspěvků

Děkuji moc,
    jaksi se mi to náhodou podařilo (když to chci udělat na novém výkresu už to mi to nejde). Ale ještě bych měl dotaz – jak spojit 2 úsečky , aby se hýbaly taky spolu – viz obr.
    Ještě jednou díky.

2012-06-10 13 28 47

Re:Re: Pákový převod.
    Citovat #54724
    semi
    Člen
    3 příspěvků

Tak už jsem na to přišel. Ta vodorovná přímka nesmí mít žádnou vazbu (měla vodorovnou) a potom ji spojit obyčejnou kótou s druhou přímkou (sama se nastaví jako úhlová kóta).
    Díky.

Zobrazeno: 1 až 4 (z 4 celkem)

Odpověď na: Pákový převod.

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.