Téma: pojištění - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

11. 4. 2017 v 20:37

pojištění #68980

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

Dobrý den, dotaz se netýká fóra ale konstrukce obecně. Rád bych si uzavřel pojistku pro případ, že něco při návrhu zblbnu (jsem OSVČ) a daný zákazník by to po mě chtěl zaplatit. Máte s tím někdo zkušenosti? Jde to vůbec?  Díky za každou radu

12. 4. 2017 v 10:43

Odpověď na: pojištění #68984

pepe
Účastník
682 příspěvků

Jsem zaměstnanec a mám jen klasickou pojistku na „blbost“ 🙂 Naštěstí jsem ji ještě nemusel uplatňovat. u OSVČ nevím. Pojišťovák neví?

12. 4. 2017 v 12:48

Odpověď na: pojištění #68994

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

já mám vše u Kooperativy, tam tohle prej nedělaj (pro stavaře jo, ale pro strojaře smůla). Ještě jsem obeslal další, ale zatím nic. Tady vždycky dobře poradíte, tak mě napadlo se zeptat tady..

12. 4. 2017 v 14:39

Odpověď na: pojištění #69011

Pepa_71
Účastník
88 příspěvků

2. 5. 2017 v 16:55

Odpověď na: pojištění #69307

hammer
Účastník
114 příspěvků

Po odchodu do důchodu jsem delší dobu pracoval jako OSVČ v jednom strojírenském podniku, kde jsem v CAMu programoval obráběcí stroje. Tyto jsem odlaďoval na pracovišti a stanovoval předběžnou časovou kalkulaci a předával obsluze. Podnik pracoval na tři směny a já každé ráno trnul, co komu vyběhlo z upínače. Dílce nebylo mnohdy za co upnout. Pokračoval jsem v pojistce na blbost i po odchodu do důchodu a byl v domnění, že pojistka platí i pro OSVČ. Pak mě napadlo poptat se v pojišťovně, jestli mne pojistka chrání. No nechránila. V určitých případech bych doporučoval pojistku si sjednat. Pro OSVČ je to ale oproti zaměstnání dobře přimaštěné. Já jsem měl štěstí. Moje smlouva pak brzy skončila.

4. 5. 2017 v 12:57

Odpověď na: pojištění #69354

Jarda Dejmek
Účastník
345 příspěvků

tak jsem vzal pojištění od výše uvedené Generali. Pojistné 4000 tis. ročně, škoda hrazena do 1 mil. Kč

7. 5. 2017 v 23:53

Odpověď na: pojištění #69397

Lukáš Kantor
Účastník
62 příspěvků

Jsem zaměstnanec a pojistku na blbost mám. Jen by mě zajímalo jestli už se někdo setkal s plněním a jak to probíhá? Jak dokáží tu chybu když mi vlastně zákazník odsouhlasí výkres? Čí je odpovědnost za počítání kusovníku apod? když můj zákazník vlastně ani nerozumí kolik k čemu má být dílů nebo má nad kontrolovat výkresy jestli sedí?

Dělám zakázky za 1-3mil, a jsou i 3-4 měsičně. Občas na něco zapomenu, nebo se prostě něco špatně nakreslí. Zákazník samozřejmě odsouhlasí i kdybych tam nakreslil totální botu, protože tomu nerozumí že, chce prostě hotový produkt.

Když zapomenu nějaký díl, bez kterého to nemohou složit, tak tu máme nový kamion, montažníky, čas atd a občas to firmu stojí např 100 tisíc. Moje firma to samozřejmě bere jako reklamaci vůči zákaznikovi a odpovědnost jde na mě. Ale zatím jsme nikdy neřešili tu pojistku. A když se zeptám šéfa, tak je to nějak umořeno v ceně, že se to stává no. Jde spíše o to si udržet zákazníka.

Ale mě jde spíše o to plnění. Lidi dělají chyby a denně že. Jakto, že se to těm pojištovnám vyplatí? 🙂

Odpověď na téma

Reklama

Reklama