Klasické zobrazení

Pokus o ozubení

Toto fórum obsahuje 8 odpovědí a 3 diskutujících a naposledy bylo upraveno uživatelem pepe Profile photo of pepe před 19.1.2017 12:22.

• Autor
    Citovat #67452
    hammer
    Účastník
    114 příspěvků

Tak jsem se pokusil vymodelovat vnitřní a vnější ozubení.Vnitřní i vnější ozubení je tvořeno křivkou s rovnicí. Postup je okopírován ze zdejší ukázky . Trochu jsem to vložil do sebe. Je to jenom nefunkční ukázka. profil zubové mezery u vnitřního ozubení je tvořen jako profil zubu ozubení vnějšího. Mezeru mezi hlavou vnějšího zubu a patou zubu vnitřního ozubení jsem asi přehnal. Odpovídá 0.25*m. Moc mě nekamenujte. Šlo jenom o pokus.

Pokus o ozubení
    Citovat #67458
    pepeProfile photo of pepe
    Účastník
    682 příspěvků

U těchto příspěvků mi trochu chybí jednoduchá animace, ve které by se to celé točilo 🙂

Pokus o ozubení
    Citovat #67527
    hammer
    Účastník
    114 příspěvků

Nevím proč se zde střední středové kolo neotáčí,,kdy v animaci ano. Asi to bude autorem

Přílohy
    1. Sestava-s-vni-ozubením.avi (963 kB)
    • Tato odpověď byla upravena 17.1.2017 16:34 uživatelem Profile photo of hammerhammer.
    Pokus o ozubení
    Citovat #67532
    hammer
    Účastník
    114 příspěvků

„A přece se točí“. I zde, chce to ale zvětšit a použít trochu kvalitnější animační program. Jinak se to jenom cuká. Tak snad někdy příště, až to nebudu dělat poprvé.

Pokus o ozubení
    Citovat #67536
    M – by stacilo
    Účastník
    351 příspěvků

a není počet snímků za minutu v nějakém násobku počtu zubů? To pak vypadá jako by se kolo nehnulo. Zkus na něm udělat v jednom místě rysku…

Pokus o ozubení
    Citovat #67537
    hammer
    Účastník
    114 příspěvků

Snad to bude lepší.

• Tato odpověď byla upravena 17.1.2017 19:43 uživatelem Profile photo of hammerhammer.
    Pokus o ozubení
    Citovat #67541
    M – by stacilo
    Účastník
    351 příspěvků

pěkné..  🙂

Pokus o ozubení
    Citovat #67542
    hammer
    Účastník
    114 příspěvků

Ještě jsem na YouTube vyděl namodelování koníka pro soustruh a tak jsem ho pokusil namodelovat podle vzoru také. Žel jsem nehleděl na proporce, ale jenom na způsob namodelování. Jestli se mně to podaří. Podaril sa mi nepodarok. Na simulaci v PC mně chodí vysouvání tam i zpět. Na ukázce žen to nefunguje i když jsem označil funkci tam i zpět.

Přílohy
    1. Koník-sestava.avi (573 kB)
    • Tato odpověď byla upravena 17.1.2017 22:57 uživatelem Profile photo of hammerhammer.
    Pokus o ozubení
    Citovat #67575
    pepeProfile photo of pepe
    Účastník
    682 příspěvků

super! 🙂

Zobrazeno: 1 až 9 (z 9 celkem)

Odpověď na: Pokus o ozubení

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.