Téma: Pomalá odezva - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

2. 7. 2019 v 13:32

Odpověď na: Pomalá odezva #76916

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Nouzové režimy jsem nezkoušel – neznám.

V registrech se hrabat se bojím.

Momentálně jsem použil co bylo poraděno a soilid funguje dobře tak uvidím co dál. Dám vědět. Díky.

PS: Tak to chodí když vedení společnosti rozhodne že softwarová podpora je jenom tahání peněz…. 🙁

2. 7. 2019 v 14:02

Odpověď na: Pomalá odezva #76917

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Tak to bylo rychlé – už je to zasekané zase..

Co by měl řešit ten nouzový režim? Solidworks jsem zkusil i přeinstalovat a otevřít si pár sestav bez jakéhokoliv zasahování do nastavení solidworks abych vyloučil že to způsobuje nějaké moje špatné nastavení  – chovalo se to úplně stejně.

Spuštění v režimu Software OpenGL nechápu. ??

2. 7. 2019 v 14:21

Odpověď na: Pomalá odezva #76918

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

nouzový režim vypne některá nastavení uživatele a open gl znamená, že solidworks běží bez grafiky jen na procesoru > tím se dá vyloučit problém ovladače GK

16. 7. 2019 v 7:50

Odpověď na: Pomalá odezva #76931

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Tak mám snad nějaký posun v hledání příčiny, řešení netuším.

Vysledoval jsem toto – pokud nastane situace že dochází v Solidworks k „zatuhnutí“ což se děje při výběru dílů, tak ve správci úloh se několikrát objeví a zase zmizí proces Excelu aniž bych Excel měl někde spuštěný. Toto se děje po tu dobu než v Solidworks dojde k označení vybraných dílů.

Děje se to jenom u sestav které obsahují díly které mají vyplněny uživatelské vlastnosti a konfigurace – obojí využívají Excel.

Pokud otevřu v Solidworks sestavu třeba z XT, nebo STEP (mrtvé data) tak žádné „zatuhávání“ se při výběru dílů neobjevuje – nejsou zde žádné uživatelské vlastnosti ani konfigurace. Asi si nějakým způsobem nerozumí Solidworks  a Excel.

Video se zachycením problému  https://www.youtube.com/watch?v=xBVBhdiVySM&feature=youtu.be  – toto je moje denní realita – 2,5 minuty dokáže trvat prostý výběr 8 dílů třeba kvůli následné izolaci…. 🙁

16. 7. 2019 v 14:22

Odpověď na: Pomalá odezva #76932

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

to vypadá na ty konfigurační tabulky. kolik konfigurací v díle používáš a jakou máš verzi excelu?

17. 7. 2019 v 6:37

Odpověď na: Pomalá odezva #76935

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Třeba takový inbus šroub DIN 912 mám 628 konfigurací.

Excel  2013. Solidworks 2016 SP5. OS je Win10.

Ten problém jak je zachycený ve videu, se ale vyskytuje i u sestav, kde není ani jeden díl obsahující konfigurace….

17. 7. 2019 v 6:47

Odpověď na: Pomalá odezva #76936

Tomáš
Účastník
157 příspěvků

Ještě  k předchozímu příspěvku protože nejde upravit.

A největší záhada je pro mně to že ta stejná sestava která je na videu se dnes chová naprosto normálně, vše je pěkně plynulé bez záseků. Za pár dnů nebo klidně možná ještě během dneška nastane zase situace že to bude „zasekané“…..

17. 7. 2019 v 7:58

Odpověď na: Pomalá odezva #76937

radecek.ik
Moderátor
428 příspěvků

pokud se sestava jednou chová normálně a jednou je zasekaná, zkontroloval bych spíš spuštěné procesy v PC, volné místo na disku (předpokládám, že máš SSD a nepracuješ po síti), nebo jestli to neblokuje antivir

Odpověď na téma

Reklama

Reklama