Téma: Předání projektu bez historie - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

29. 8. 2011 v 15:50

Předání projektu bez historie #51995

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Ahoj,
zákazník po mě vyžaduje nativní SolidWorksovská data od projektu. Protože postup tvorby projektu byl dost složitý a taky bych si rád uchránil svůj způsob konstrukce, potřeboval bych data předat takovým způsobem, aby výkresy zůstaly a modely k těmto výkresům zůstaly bez historie, ale provázanost model – výkres zůstala. Tzn, že když si zákazník dále model upraví, uvidí změnu na výkrese a může si ji dále dokótovat.
Kóty skic modelu ve výkrese nepoužívám.

29. 8. 2011 v 17:51

Re:Re: Předání projektu bez historie #54413

kohen
Účastník
486 příspěvků

Model ztratí hystorii, když ho uložíš jako např. parasolid a poté znovu načteš Solidworksem. Tento postup jsem používal u tvarově složitých modelů, kde se mi nedostávalo paměti. Postup s výkresy nemám vyzkoušený, ale mělo by to fungovat.

29. 8. 2011 v 20:43

Re:Re: Předání projektu bez historie #54414

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

takhle to asi neklapne, zkoušel jsem to a při vyexportování a naexportování původní výkres ztratil návaznosti a odpojil kompletně všechny kóty.
Tohle by fungovalo, kdybych kótoval už exportovaný díl, ale to není to co bych potřeboval to bych se asi uexportoval. Ale i tak dík za pokus.

30. 8. 2011 v 13:09

Re:Re: Předání projektu bez historie #54415

kohen
Účastník
486 příspěvků

Vždy se musí provést smazání hystorie před výkresováním, protože při znovunačtení do SWx už výkres nepozná hrany.
Nevím jak je na tom Solid Edge se synchronní technologií. Je tam možnost na začátku zvolit modelování bez historie. To ti ale asi nepomůže, když máš modely v SWx. V SWx 2011 je nová fce. „Defeature pro sestavy“= vyplnění vnitřku modelu = nechá jen obrys a vnitřek vyplní.Zkus se mrknout na tuto fci..

30. 8. 2011 v 14:41

Re:Re: Předání projektu bez historie #54416

.rf.
Účastník
423 příspěvků

Defeature v dílu je jen další prvek ve stromu. Tedy strom zůstává zachovaný. Myslím že tento postup by se hodil pro předání zjednodušených modelů ve výměnném formátu, například jako katalogové díly. Pro výkresy asi vhodný nebude, protože bude nějaká geometrie chybět.
Podobným způsobem funguje i SpeedPak.

Navíc předání složitých modelů bez historie, ale zároveň s možností jejich budoucí editace, považuji za nemožné.

30. 8. 2011 v 17:30

Re:Re: Předání projektu bez historie #54417

Ales
Účastník
272 příspěvků

To bude mít ten zákazník radost 🙂 Ale co, aspoň si to příště pořádně ohlídá ve smlouvě.

30. 8. 2011 v 20:27

Re:Re: Předání projektu bez historie #54418

M – by stacilo
Účastník
352 příspěvků

Aleš> asi trošku nerozumím, modely a výkresy prostě předám ve standardních neutrálních formátech. Takže zákazník poškozen nebude. Toto mělo být něco navíc nad rámec …
… všem díky za rady… 🙂

30. 8. 2011 v 20:42

Re:Re: Předání projektu bez historie #54419

Ales
Účastník
272 příspěvků

Jasně, já myslel, že chtěl modely v Solidworksu aby je mohl upravovat a místo toho je dostane v neutrálním formátu 🙂 Ale když je původně nechtěl a teď si to vymyslel dodatečně nad rámec, tak to je něco jiného.

31. 8. 2011 v 8:52

Re:Re: Předání projektu bez historie #54420

kohen
Účastník
486 příspěvků

Záleží k čemu to 3D potřebuje. Pokud jen pro sebe, aby se mohl podívat, tak se model dá uložit do 3D pdf = otevře a podívá se každý. Pokud chce potencionální zákazník jen tahat knowhow a nechat díly (stroj) vyrábět levněji někde jinde, tak bych se na něj vyprdnul, protože to stejně nikam nepovede.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama