Téma: Přejmenování výkresu - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

19. 2. 2010 v 10:55

Přejmenování výkresu #51762

Anonymous
Člen
318 příspěvků

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jestli je možné přejmenovat výkres při zachování referencí. Mám díl a výkres. Můžu otevřít výkres pravým kliknutím na díl kliknutím na otevřít výkres. Když udělám změnu v dílu, promítne se na výkrese a samozřejmě musím změnit jméno výkresu, abych v tom neměl bordel. Pokud ale po přejmenování kliknu pravým tl. a dám otevřít výkres, tak se mě to ptá na cestu k výkresu. Dá se to nějak odělat, aby si to i zjistilo nový název výkresu?

Díky.

19. 2. 2010 v 11:07

Re:Re: Přejmenování výkresu #53673

kohen
Účastník
486 příspěvků

Přejmenování dílu tak, aby zůstalo vše zachováno musí být provedeno přímo v průzkumníku SWx, poté jsou zachovány všechny vazby a díl bude přejmenovám ve všech svojich umístěních.

19. 2. 2010 v 11:18

Re:Re: Přejmenování výkresu #53674

toust
Účastník
92 příspěvků

Předně bych se odvážil tvrdit, že výkres by měl mít stejné jméno jako model, právě z toho důvodu ať v tom není bordel. Takže jestli máš starý model a změnu děláš jako nový (druhý) model je nejlepší si ho skopírovat i s výkresem přez pravou myš v průzkumníku nebo použít přímo Průzkumník SolidWorks. Hned to nabídne možnost změny názvu a je to jistý způsob jak zachovat vztah model-výkres. (musí být zaškrtnuté „kopírovat včetně výkresů)
Když už se z nějakého důvodu vazba na model z výkresu ztratila tak se dá vrátit (nebo dát jiná)pomocí tlačítka „odkazy“ při otevření ze SW. soubor/otevřít/odkazy/vybrat cestu na nový model/ok…..

22. 2. 2010 v 9:03

Re:Re: Přejmenování výkresu #53675

hammer
Účastník
114 příspěvků

Tak to je dobrá informace, já jsem dílec přejmenovával přes otevření výkresu (přejmenovávaný výkres nesměl být otevřený), pak jsem jej ale do sestavy musel hledat. Dík za informaci

18. 3. 2010 v 8:17

Re:Re: Přejmenování výkresu #53676

zbynekr
Člen
2 příspěvky

„Hned to nabídne možnost změny názvu a je to jistý způsob jak zachovat vztah model-výkres. (musí být zaškrtnuté „kopírovat včetně výkresů)“

Kde lze zaškrtnout „kopírovar včetnš výkresů“ v SW 2010?
Dík za informaci

18. 3. 2010 v 17:03

Re:Re: Přejmenování výkresu #53677

toust
Účastník
92 příspěvků

nevím, mám SW2009 🙂 tam je to v tom formuláři úplně vlevo nahoře.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama