Problém s dílem chyba mate references

Autor
Příspěvky

24. 2. 2013 v 20:03

Problém s dílem chyba mate references #52174

ogar69
Účastník
67 příspěvků

Zdravím mám další problém mám v sestavě ten díl a dělá mi to v sesavě po uložení a novém otevření chybu kdy se mi ten díl změní na šedivou barvu a změní komplet svůj rozměr nevíte kde je problém myslím si že to dělá to zkosení ale nevím co stím zkosené to mít musím.

25. 2. 2013 v 10:28

Re:Re: Problém s dílem chyba mate references #54989

klodek
Člen
16 příspěvků

Hm… Nejsem si jist, co to matereferces je, se sestavami nedělám. Nicméně, když potlačíš prvek Odebrat vysunutím 2, ve stromě na tom klikneš pravým, vybereš Upravit definici, uvidíš, že je v tom nějaká vazba na plochu, kterou jsi právě tím Odebrat vysunutím 2 odstranil. To je ta chyba. Pokud s tou vazbou pracuješ v nějaké sestavě, budeš muset si díl zavazbit jinak. Mimochodem prvky Odebrat vysunutím 1 a 2 jsi odstranil i prvky Zkosení 1 a 2.

28. 2. 2013 v 7:12

Re:Re: Problém s dílem chyba mate references #54990

pepe
Účastník
682 příspěvků

Čau, matereferences, nebo-li Odkaz vazby (najdeš v menu Vložit > Referenční geometrie) slouží k automatickému vytvoření vazby po vložení dílu do sestavy (nic důležitého).
Velikost se ti nejspíš mění proto, že díl pochází z Toolbox. Odškrtni si zatržítko v menu Nástroje > Možnosti > Možnosti systému > Průvodce dírami/Toolbox > Toto je výchozí adresář pro vyhledávání součástí Toolbox.
SolidWorks ti díl při otevírání automaticky nahradí originálem z knihovny Toolbox, po odškrtnutí toho zatržítka by mělo být vše OK.

Odpověď na téma