Téma: Rady ohledně modelování forem - MůjSolidworks.cz

Autor
Příspěvky

16. 3. 2010 v 6:26

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53071

Roman Spacek
Účastník
45 příspěvků

zdravím pánové,
jsem rád, že se tu otevřelo i takovéto téma. Rád se také přiučím. U nás ve firmě dělá výlisky pouze jeden koustruktér, avšak vedení se rozhodlo, že to budu dělat i já a ještě jeden další. Bohužel se jim nedá vysvětlit, že to není záležitost „hodin“ ale zkušeností. Tak jsem zvědav jak dopadne moje první práce.. Myslím, že by se tu hodili informace, jak samotné výlisky kreslit, co dodržovat,.. nicméně na druhou stranu ne každý takové informace rád pouští, tak snad se někdo najde 🙂

16. 3. 2010 v 6:46

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53072

kohen
Účastník
486 příspěvků

Doufám, že toto slibně otevřené téma nezůstane jen u tlachání. Tato oblast mne zajímá, ale bohužel nejsem ten kdo má s výlisky zkušenosti. Tak uvidíme co bude.

16. 3. 2010 v 19:50

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53073

Honza
Účastník
53 příspěvků

@kohen wrote:

Doufám, že toto slibně otevřené téma nezůstane jen u tlachání. Tato oblast mne zajímá, ale bohužel nejsem ten kdo má s výlisky zkušenosti. Tak uvidíme co bude.

Ano mili konstrukteri, jak jsem slibil, nic jsem nestihl, neb jsem musel narychlo odjeti sluzebne do nemecka. Vydrzte, sliby vetsinou plnim.. Ke konci tydne snad sem neco supnu…

22. 3. 2010 v 20:52

Odpověď na: Rady ohledně modelování forem #53076

Zbynecek
Účastník
46 příspěvků

Ahoj
Než Honza nám sem dá ten modelový příklad, tak jsem zatím dám návrh 8násobné formy s horkým vtokem. Je to poprvé co jsem při své konstrukci použil horký vtok. V tom připojeném souboru je obrázků víc.
Pokovaď bys jste měli návrh na jiné řešení konstrukce formy pro tento výlisek, tak sem sním.

23. 3. 2010 v 6:42

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53074

kohen
Účastník
486 příspěvků

Pěkné, moc pěkné!

23. 3. 2010 v 9:12

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53075

Harry666
Člen
65 příspěvků

Zbynecek wrote:
Ahoj
Než Honza nám sem dá ten modelový příklad, tak jsem zatím dám návrh 8násobné formy s horkým vtokem. Je to poprvé co jsem při své konstrukci použil horký vtok. V tom připojeném souboru je obrázků víc.
Pokovaď bys jste měli návrh na jiné řešení konstrukce formy pro tento výlisek, tak sem sním.

jo, to je fakt, je to pěkný. jak sem se koukal tam je simulace vstřiku, to máš SolidWorks 2010 premium, co? Ve 2009 sem to nenašel:D a ani myslím není…

23. 3. 2010 v 12:01

Odpověď na: Rady ohledně modelování forem #53077

Zbynecek
Účastník
46 příspěvků

Dík za pozitivní reakce. Ja mám Solidworks 2010. Tedy defak to jen ten základ. A můžu tě uklidnit a ni v této verzi není simulace vstřiku. -( Bohužel panove od SW zjistili, že tento modul je moc dobrý na to, aby ho dávali zadarmo do základního SW. Než někdo zakročil tak to v základním SW bylo. Naposledy SW2007. Tak že to tvořim tam. -)))
Do řílohy jsem dal model toho výlisku v eDrawingu. Aby jste si mohli udělat lepší představu a mohli dyžtak pokecat o té konstrukci formy. Jen si přepište koncovku na .eprt

24. 3. 2010 v 10:38

Odpověď na: Rady ohledně modelování forem #53078

Zbynecek
Účastník
46 příspěvků

Konečně jsem jak štakš rozchodil můj počítač, tak jsem nudělal návrh řešení zaformování toho výlisku co jsem dal Honza. Zatim se jedná jen o pohyblivou půlku. Pokovaď by toto řešení bylo axeptovatelné, tak by sme mělo upřesnit násobnost formy. A někdo by do toho mohl dodělat třeba topení a tak podobně. -)

Chci to řešit dvoustuňovým vyhazováním. Jsem zjedav, jaké řešení bude mit Honza.

24. 3. 2010 v 11:32

Odpověď na: Rady ohledně modelování forem #53079

Zbynecek
Účastník
46 příspěvků

V příloze je ještě model. Akorát nezapomeňte změnit koncovku na .EASM
Aby se to dalo otevřít v eDrawingu.

24. 3. 2010 v 11:53

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53080

alda
Účastník
233 příspěvků

Omlouvám se za blokování přípony eprt, nastavil jsem možnost soubory s touto příponou normálně přikládat + easm a edrw.
Nemusíte už tím pádem soubory přejmenovávat na pdf.

24. 3. 2010 v 12:29

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53081

Zbynecek
Účastník
46 příspěvků

@alda wrote:

Omlouvám se za blokování přípony eprt, nastavil jsem možnost soubory s touto příponou normálně přikládat + easm a edrw.
Nemusíte už tím pádem soubory přejmenovávat na pdf.

Děkuji za uvolnění. Ještě nevím jestli jde zadat přípona .x_t, aby jsme ty malé souborky nemuseli zipovat.

24. 3. 2010 v 13:10

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53082

alda
Účastník
233 příspěvků

x_t funguje

27. 3. 2010 v 15:57

Odpověď na: Rady ohledně modelování forem #53083

Honza
Účastník
53 příspěvků

Ahojte mili kontrukteri, opet zdravim z nemecka. Kratim si tu odpoledne. Konecne. Posilam vam vam kratky tutorial kterak zaciti zaformovani v multibody. Ma to tu vyhodu ze v tomto muzete blbnout jak potrebujete, potom jednotliva tela ulozite do dilu a ty dily do sestavy. Tyto samostatne dily pak maji historii pouze v tom startovacim souboru. To ma za nasledek mensi narocnosti na data…

27. 3. 2010 v 16:03

Re:Re: Rady ohledně modelování forem #53084

Honza
Účastník
53 příspěvků

@Zbynecek wrote:

Konečně jsem jak štakš rozchodil můj počítač, tak jsem nudělal návrh řešení zaformování toho výlisku co jsem dal Honza. Zatim se jedná jen o pohyblivou půlku. Pokovaď by toto řešení bylo axeptovatelné, tak by sme mělo upřesnit násobnost formy. A někdo by do toho mohl dodělat třeba topení a tak podobně. -)

Chci to řešit dvoustuňovým vyhazováním. Jsem zjedav, jaké řešení bude mit Honza.

Ahoj princip mame defakto stejny, akorat celist na tom oku ti jezdi dovnitr, ja to chci ven. Je dobre ze nas tu je vice zasvecenych 🙂 Jinak se mi libi ze mas stiraci desku. Ja mam sikme vyhazovace tak budu volit k tomu vyhazovace 🙂

27. 3. 2010 v 23:11

Odpověď na: Rady ohledně modelování forem #53085

Zbynecek
Účastník
46 příspěvků

Ahoj Honzo
No, principiálně se trochu rozcházíme, neboť vyhazovače a stírací deska jsou rozdílné postupy. Ale to je na tom konstruování to pěkné, že se dá dojít k cíli několika způsoby. -)
Odůvodnění mého postupu.:
Já se rozhodl pro stírací desku s ohledem na požadovaný výlisek. Ten má extrémně slabé stěny. Ono krabička jako taková je pěkné svinstvo a kroutí se, jen když se na ní podíváš. -) To jsou důvody proč jsem se vyhazovačů bál. Podle mého mi z té krabičky udělají vrtuli. Nebo přinejmenším to prodlouží pracovní cyklus formy, protože budu muset déle chladit. Taky jsem koukal na to tvé zaformování háčků do těch šikmých vyhazovačů a myslím si, že by se v tom takhle mohli zalamovat. Udělal bych jim úkos i ve směru odjíždění toho vyhazovače. Ale když tak srdnatě do těch vyhazovačů jdeš, tak se třeba bojím zbytečně.

Ty stěny toho výlisku jsou opravdu dost slabé, já o konstrukci výlisku nechci polemizovat, protože asi potřebuješ zrovna takto navržený díl z nějakých důvodů. Ale kdybys za mnou přišel, tak bych se snažil tě přesvědčit, abys aspoň zesílil dno té krabičky o pár desetin 3 až 5. Z důvodů, abych předešel propadům na pohledové straně, které se, při této konstrukci výlusku, určitě v rohách objeví.

Odpověď na téma

Reklama

Reklama