Klasické zobrazení

Řízení rovnic podsestav v "design table" na úrovni hlavní sestavy

Úvod Obsah fóra SolidWorks Sestava Řízení rovnic podsestav v "design t...

Toto fórum obsahuje 0 odpovědí a 1 diskutující a naposledy bylo upraveno uživatelem Profile photo of Martin Slavík NdNd před 30.9.2019 11:56.

 • Autor
  příspěvky
 • Řízení rovnic podsestav v "design t...
  Citovat #77491
  NdNd
  Účastník
  2 příspěvků

  Dobrý den,

  Potřeboval bych poradit s jedním zapeklitým problémem. Předem zmiňuji, že vše vytvářím v prostředí PDM, nicméně se domnívám, že to by problém být neměl.

  Mám hlavní sestavu se jménem „Sestava1“, která je řízena konfiguracemi v Excel souboru (Design table). Chtěl jsem, abych mohl řídit Globální proměnnou(dále jen GB) podsestavy „Podsestava1“ Design tablem hlavní sestavy. V hlavní sestavě „Sestava1“ jsem tedy vytvořil GB s jménem „Něco“. V podsestavě „Podsestava1“ jsem zase vytvořil referenci od GB podsestavy k GB hlavní sestavy „Sestava1“ příkazem „Něco@“Sestava1″.Assembly“. Následně jsem v Excel souboru Hlavní sestavy „Sestava1“ mohl pomocí příkazu „$VALUE@Něco@Equations“ snadno měnit hodnotu GB podsestavy „Podsestava1“.

  Až po sem vše funguje tak jak má, nicméně problém je, že v již zmíněné GB podsestavy „Podsestava1“ je teď natvrdo zadán vzorec přímo referující na jednu konkrétní GB „Něco“ Hlavní sestavý „Sestava1“ což je problém, protože bych podsestavu „Podsestava1“ rád použil ke stejným účelům i v dalších Hlavních sestavách  „Sestava2“ , „Sestava3“ , „Sestava4“  atd……

  Otázka tedy zní: Existuje nějaký řešení, jak vytvořit tuto referenci mezi GB pouze na úrovni Hlavní sestavy? Nebo tento problém celí řeším špatnou metodou?

  Děkuji mnohokrát za jakoukoliv pomoc.

Zobrazeno: 1 až 1 (z 1 celkem)

Odpověď na: Řízení rovnic podsestav v "design t...

Přidávat témata do fóra mohou pouze přihlášení uživatelé.

Chcele-li přidat nové téma, nebo se zaregistrujte.